נבחרת השחייה נחתה. קאופמן: היו כמה ליקויים

השחיינים הישראלים שבו מאליפות אירופה בלי מדליות ועם אכזבה גדולה. המאמן: "יש לי השערה מה לא עבד"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.08.14 - 19:31
תחילת כתבה

נבחרת השחייה של ישראל חזרה היום (שני) מאליפות אירופה ללא מדליות ועם תחושת אכזבה גדולה. שבנבחרת ידעו אמנם שהתחרות הנוכחית לא תהיה כמו זו בדברצן 2012, אז חזרו עם חמש מדליות, אבל המאמן הלאומי, ליאוניד קאופמן, הצהיר ערב היציאה לאליפות כי המטרה היא מדליה או שתיים.

"אני מאוכזב ולא מאוכזב, כי עשינו עבודה יפה. עבדנו מאוד קשה, החזקנו ברגעים הקשים של התחרות, לא היו לנו משברים, תמיד היינו ביחד" אמר קאופמן אחרי הנחיתה, "אפשר לתכנן תכניות, לא תמיד הן מתגשמות. יש חלק מהשחיינים שהצליחו מאוד, יש כאלה שהצליחו ויש כאלה שלא הצליחו, וכל שחיין יודע איפה הוא נמצא. המטרה היא להסיק את המסקנות וטוב שזה קרה השנה. אנחנו צריכים לדעת לתקן, נתקן את הדברים ובשנה הבאה נדבר בנימה אופטימית יותר".

על השאלה מה לא עבד אצל השחיינים שלא עמדו במטרות - כמו טומרקין, נבו וקופלב - ענה קאופמן: "היו כנראה ליקויי עבודה שצריך לשבת ולנתח את זה, אז נעשה את זה. יש לנו כבר השערות מה לא עבד, אבל כמו שרופא מנתח ולא אומר איך הוא מנתח אלא רק אם הניתוח הצליח או לא, גם אני לא אגיד איך אני מנתח".

כאמור, אחרי לא מעט ציפיות, הנבחרת רשמה לא מעט אכזבות בברלין. יעקב טומרקין, הפיינאליסט מלונדון,לא עלה לגמר ב-200 מטר גב - המקצוע החזק ביותר שלו. גם גל נבו היה רחוק משיאו ולא רשם אף הופעה בגמר. לא הכל היה כישלון - גיא ברנע עלה לגמר ה-50 גב, השליחים רשמו הישג נהדר עם הופעה בגמר ה-4X100 חופשי ודוד גמבורג הפתיע עם עליה לגמר ה-100 מטר גב.

הדפס