פלפס התנצל: "לוקח את האחריות על מעשיי"

הפנומן נתפס בנהיגה בשכרות. איגוד השחייה האמריקאי: "חדשות לגבי מייקל חמורות ומאכזבות". בארה"ב תוהים: כיצד יפעלו הספונסרים?

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.10.14 - 09:59
יצטרך לשמור על פרופיל נמוך עד תחילת המאבק על המקום בריו. פלפס (gettyimages)
יצטרך לשמור על פרופיל נמוך עד תחילת המאבק על המקום בריו. פלפס (gettyimages)
תחילת כתבה

מייקל פלפס עורר אמש סערה גדולה בארצות הברית, כאשר נעצר בבולטימור בגין נהיגה בשכרות. פלפס נתפס כשהוא מזגזג בין נתיבים ונוסע במהירות מופרזת. השחיין האגדי לא עבר לאחר מכן את בדיקות האלכוהול ונאלץ להמשיך לתחנת המשטרה, שם שוחרר בערבות. זו הפעם השניה שבה פלפס נעצר בנהיגה תחת השפעה, כאשר הראשונה הייתה ב-2004, זמן קצר אחרי המשחקים האולימפיים באתונה.

"אני מבין את חומרת המעשים שלי", כתב פלפס בתגובה רשמית ברשתות החברתיות, בה הביע צער וחרטה על האירוע, "אני לוקח את מלוא האחריות. אני יודע שאין הרבה משמעות למילים האלה, אבל אני מתנצל בפני כל מי שהתאכזב ממני".

מבחינת דעת הקהל בארצות הברית, נראה כי הציבור לא מתרגש במיוחד. פלפס קיבל מעל ל-11,000 תגובות בפוסט ההתנצלות שפרסם בפייסבוק וזכה בעיקר לתגובות מעודדות. בנוסף, עדיין מוקדם להעריך כיצד הפרשייה האחרונה תשפיע על מעמדו של הספורטאי האולימפי המעוטר בהיסטוריה מבחינת הספונסרים.

פלפס מקבל מיליוני דולרים בשנה מחברות כגון אנדר ארמור, ויזה וסאבוויי, כאשר אלה עדיין לא התייחסו לעבירה החמורה של הפנומן, שהייתה יכולה להסתיים בצורה קשה בהרבה. באיגוד השחייה האמריקאי פרסמו תגובה קצרה ובה גינו את המעשה של ספורטאי הדגל שלהם: "החדשות לגבי מייקל פלפס הן חמורות ומאכזבות. אנחנו מצפים מהספורטאים שלנו להתנהג בצורה אחראית הן בתוך הבריכה והן מחוצה לה".