הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שחייה: האלוף האולימפי מבייג'ין נכשל בבדיקת סמים

פארק טאיי-וואן קיבל זריקה שהכילה חומר אסור. החשד: רופא היטעה אותו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.01.15 - 18:40
הסתבך בצרות. פארק (gettyimages)
הסתבך בצרות. פארק (gettyimages)

תגיות: שחייה

ידיעה מרעישה בעולם השחייה. האלוף האולימפי ב-400 מטרים חופשי מבייג'ין 2008, פארק טאיי-וואן, נכשל בבדיקה לגילוי סמים וחומרים אסורים. כך פורסם היום (שני) בדרום קוריאה. הקוריאני בן ה-25 נחשב בשנים האחרונות לאחד משחייני החופשי הטובים בעולם במרחקים בינוניים וכעת לא ברור האם יספוג עונש השעייה, כחצי שנה לפני אליפות העולם בקאזאן.

על פי המנהל של פארק, מדובר בטעות קשה של רופא מקומי בדרום קוריאה. לטענתו, השחיין הגיע לבית חולים על מנת לקבל טיפול בזיהום ממנו סבל ולפני שקיבל זריקה דרש לוודא שאין בה חומרים אסורים, כך שהרופא הוא זה שהיטעה אותו. "פארק שאל שוב ושוב אם הזריקה מכילה חומרים אסורים. הרופא הבטיח לו שאין שום בעיה, אבל עכשיו מתברר שהיא כן הכילה סמים", אמר מנהלו האישי של השחיין, "אנחנו עדיין לא יודעים למה בבית החולים עשו לו את זה ואם אפשר לתבוע אותם".

מנהלו האישי של פארק טאיי וואן טען כי השחיין נמצא בהלם מוחלט נוכח האירוע: "פארק המום מהתוצאה הזו יותר מכל אחד אחר, הוא מעולם לא לקח שום דבר, אפילו לא כדור נגד צינון". האירוע התרחש כחודשיים לפני משחקי אסיה, שנערכו בעיר אינצ'ון בדרום קוריאה. עדיין לא ברור אם יישללו ממנו 6 המדליות (1 מכסף ו-5 מארד) בהן זכה.

ב-2008, פארק הפך לשחיין הדרום קוריאני הראשון שזוכה במדליית זהב אולימפית בבריכה, כשניצח בגמר ה-400 מטרים חופשי. פארק גם זכה בשלוש מדליות כסף אולימפיות, כולל שתיים בלונדון 2012. השחיין אף זכה בשתי מדליות זהב באליפויות העולם ב-400 חופשי ב-2007 במלבורן ובשנחאי ב-2011.