הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נבחרת השחיה האמנותית שישית באליפות העולם

הישג שיא נוסף לישראל בתרגיל ה"היילייט" בתחרות היוקרתית

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.07.19 - 15:09
(סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה בישראל)
(סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה בישראל)

תגיות: שחייה

תחילת כתבה

נבחרת השחייה האמנותית המשיכה היום (שני) להתחרות באליפות העולם בדרום קוריאה ורשמה הישג שיא נוסף, כאשר סיימה במקום השישי בעולם בתרגיל ה"היילייט", עם ציון של 83.7 נקודות.

מדובר במיקום הגבוה ביותר בו סיימה נבחרת ישראלית בענף באליפות העולם אי פעם, וכן בציון השיא שהשיגו הבנות בתרגיל זה. הציון הסופי הורכב מ-25.2 נקודות על הביצוע, 33.6 נק' על התרשמות אמנותית ו-24.9 נק' על דרגת הקושי. ה"היילייט" הינו תרגיל שאינו אולימפי, אך יש כוונה לשלבו ככזה בהמשך, בשל הייחודיות שלו, המצויה בעיקר באלמנטים האקרובטיים המורכבים המבוצעים על ידי הבנות במים.

מי שזכתה במדליית הזהב בתחרות מתוך שמונה הנבחרת המשתתפות היא נבחרת אוקראינה, עם ציון של 94.5 נק', כאשר את הפודיום השלימו איטליה (91.7333) וספרד (91.1333). הנבחרת הישראלית מורכבת ממאיה דורף, אלינה חלמסקי, עדן בלכר, אמילי גרין, ניקול נחשונוב, טלי אוסטרובסקי, שלי בובריצקי, גל ליטמן, אריאל נשיא ויעל פולקה ומודרכת על ידי המאמנות אנה טרס, סבטלנה בלכר ולריסה קונין.

מחר ימשיכו הבנות את התחרות כאשר ב-5:00 לפנות בוקר יתחרו במוקדמות תרגיל הדואט החופשי וב-13:00 יתחרו בגמר התרגיל הקבוצתי הטכני, אליו העפילו מהמקום ה-12. עוד קודם, ב-2:00 לפנות בוקר יזנקו שני שחייני המים הפתוחים, מתן רודיטי ויובל ספרא, למשחה 10 ק"מ (המרחק האולימפי), בו כזכור סיימו הבנות במקומות 28 (אווה פביאן) ו-38 (עדן גירלואנצה).