בתחרות הקאמבק: לוכטה זכה באליפות ארה"ב

השחיין ששב מהשעייה בת 14 חודשים ניצח ב-200 מעורב אישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.19 - 07:55
(Getty)
(Getty)

תגיות: שחייה

תחילת כתבה

בהיעדרם כמובן של הכוכבים הגדולים של הענף, שזה עתה סיימו את השתתפותם באליפות העולם, ננעלה הלילה (בין ראשון לשני) באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה אליפות ארצות הברית בשחייה עם סיפור אחד מעניין במיוחד.

ריאן לוכטה, מגדולי השחיינים בכל הזמנים, זכה בזהב במשחה ל-200 מטרים מעורב אישי, בתחרות הראשונה שלו אחרי שחזר מהשעייה בת 14 חודשים.

יממה אחרי שלא הצליח להעפיל לגמר ב-200 מטרים חופשי (רק 37 במוקדמות) ולאחר שנפל גם ב-100 פרפר (רביעי בגמר C), לוכטה עשה את העבודה במשחה בו הוא מחזיק בשתי מדליות כסף ואחת מארד מהמשחקים האולימפיים. הוא נגע בקיר בזמן של 1:57.76 והקדים בקצת יותר משנייה את שיין קסאס.

זו הפעם הראשונה מזה חמש שנים בה לוכטה זוכה בזהב באליפות ארצות הברית והוא עשה זאת תוך שיפור של 12 מאיות מהזמן בו שחה במוקדמות ארבעה ימים קודם לכן.

השחיין הוותיק שחגג ביום שבת את יום הולדתו ה-35 זכה בעברו ב-12 מדליות אולימפיות, שש מתוכן מזהב וב-18 מדליות זהב באליפות העולם בבריכות ארוכות ו-21 בבריכות קצרות. הוא הושעה בשנה שעברה על ידי הסוכנות האמריקאית למאבק בסמים בספורט לאחר שקיבל עירוי לא חוקי. ההשעייה הזו הגיעה זמן קצר בלבד לאחר שלוכטה שב מהשעייה קודמת, בת 10 חודשים, אותה קיבל בשל התקרית במהלך אולימפיאדת ריו, במהלכה נתפס משקר לאחר שטען כי הוא וחבריו נשדדו על ידי מקומיים באיומי אקדח.