הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שיא עולם וזהב למארק מליאר באליפות העולם

הישג אדיר לשחיין הפראלימפי, שאמר: "לא ציפיתי להישג כזה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.09.19 - 18:15
(קרן איזקסון)
(קרן איזקסון)

גאווה ישראלית: השחיין הפראלימפי, מרק מליאר, זכה במדליית זהב במשחה ה-400 מטר חופשי, קבע שיא עולם חדש עם התוצאה של 4:33:64 דקות, והבטיח את מקומו בטוקיו. "לא ציפיתי לתוצאה הזו אז התוצאה הפתיחה אותי אבל זה תמיד כיף לזכות", אמר מארק מליאר לאחר הזכייה.

"לילדים שצופים בי כשיאן ואלוף עולם אני רוצה להגיד שיתאמנו בלי הפסקה, שיקשיבו למאמן כי הוא יודע הכי טוב איך להכווין אתכם ושיהיה לכם בהצלחה", הוסיף. מליאר שבר את שיאו של השחיין הבריטי ג'וסף קרייג מ-2013, שעמד על 4:39:14 דקות, כאשר לאורך כל המשחה נשמעו קריאות התדהמה של שדר התחרות, שחזר ואמר: "לא ייאמן, לא ייאמן, משחה יוצא דופן".

גם השרה מירי רגב לא נשארה אדישה להישג: "הישג אדיר למרק מליאר, השחיין המוכשר מאילן חיפה. מליאר הדהים את בריכת השחייה בלונדון וקבע שיא עולם חדש באליפות העולם בשחייה פראלימפית, בדרך למדליית זהב ולתואר 'אלוף עולם!'. אני גאה ומתרגשת מההישג ההיסטורי של מרק מליאר, שזכה לפני שנתיים בפרס שרת התרבות והספורט בספורט הפראלימפי, יחד עם מאמנו האישי, יעקב ביננסון, שזכה גם הוא בפרס בשנתיים האחרונות ברציפות על הישגי חניכיו ועבודתו המקצועית כמאמן נבחרת השחייה הפראלימפית".

במקביל, ענבל פיזרו סיימה רביעית בגמר 200 מטר חופשי בתוצאה 2:59:79 דקות, עמי דדאון סיים את גמר ה-100 מטר חופשי במקום הרביעי בתוצאה 1:25:98 דקות ואראל הלוי השיגה כבר במשחה המוקדמות את הקריטריון  לטוקיו (5:43), אך עדין לא הבטיחה את מקומה במשחקים ועלתה לגמר ה-400 מטר חופשי . היום יתחרו גם איאד שלבי, עמי דדאון ויוליה גורדיצ'וק.