המטרה: קריטריון. לקראת גלזגו ואמסטרדם

המשלחת הישראלית לשתי התחרויות תמנה 17 שחיינים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.11.19 - 13:47
(איגוד השחייה בישראל)
(איגוד השחייה בישראל)
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בשחייה נערכת בימים אלו אל הפסגה הראשונה של עונת 2019/20: אליפות אירופה בבריכות קצרות, שתחל בגלאזגו ברביעי בדצמבר, וגביע אמסטרדם, שמשמש כתחרות קריטריון אולימפית ומתחיל ב-13 בדצמבר.

הנבחרת למשימות אלו מונה 17 שחייניות ושחיינים: אביב ברזלי, אנסטסיה גורבנקו, דוד גמבורג, גל כהן גרומי, דוד גרצ'יק, מירון חרותי, יעקב טומרקין, דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי, אנדראה מורז, בר סולובייצ'יק, לאה פולונסקי, רון פולונסקי, תומר פרנקל, יהונתן קופלב, גיל קיזלר ומרקוס שלזינגר.

מתוך הרשימה לעיל, 12 ישתתפו בשתי התחרויות, כאשר דוד גרצ'יק, אנדראה מורז, בר סולובייצ'יק, יהונתן קופלב, וגיל קיזלר יצטרפו למשלחת רק לתחרות הקריטריון באמסטרדם. את המשלחת יוביל מאמן הנבחרת לוקה גברילו, כאשר יחד איתו המאמן דימה ריבינסקי ומנהל הנבחרות לירן וקנין.

זה המקום להדגיש, כי התחרות באמסטרדם היא תחרות המטרה של הנבחרת מבין השתיים, שכן היא מהווה ההזדמנות הראשונה של השחיינים העונה להשיג את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. אליפות אירופה שלפניה מהווה לפיכך תחרות הכנה טובה לפני תחרות היעד. ברביעי הקרוב תערוך הנבחרת יום פתוח לתקשורת לפני היציאה למשימות הבינ"ל.

כזכור, עד כה הבטיחו את מקומם במשחקים אנסטסיה גורבנקו ומירון חרותי (ובשל כך התחרות באמסטרדם מהווה עבורם תחרות בקרה ולא תחרות קריטריון). בנוסף אליהם, יעקב טומרקין קבע את הקריטריון הבינ"ל, אולם רוצה להבטיח את מקומו עם קביעת זמן היעד בתחרות מטרה. שתי רביעיות השליחים ל-4x200 חופשי גברים ול-4x100 מעורב מיקס הבטיחו את מקומן גם הן, כאשר התוצאות בעונה הנוכחית הן שיכריעו מי יאייש את הרביעיות הללו במשחקים האולימפיים.