שישי: נבחרת השחייה תחל להתחרות באמסטרדם

17 ישראלים ישתתפו, מתוכם 15 ינסו לקבוע קריטריון לטוקיו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.12.19 - 17:28

תגיות: שחייה

תחילת כתבה

נבחרת ישראל בשחייה תחל מחר (שישי) להתחרות בגביע אמסטרדם, תחרות המהווה את ההזדמנות הראשונה העונה לקביעת קריטריון אולימפי לקראת טוקיו 2020. 12 משחייני הנבחרת מגיעים לתחרות אחרי השתתפותם באליפות אירופה בבריכות קצרות בגלאזגו, כאשר חמישה נוספים מצטרפים אליהם להולנד.

כזכור, שני שחיינים כבר קבעו את הקריטריון האישי לטוקיו בעונה שעברה במסגרת אליפות העולם - אנסטסיה גורבנקו ומירון חרותי. אליהם מצטרפות שתי קבוצות שליחים - ל-4x200 חופשי גברים ול-4x100 מעורב מיקס. מדובר כרטיסים שהובטחו לנבחרת, אך טרם ידוע מי יאיישו אותם בטוקיו, דבר שייקבע בהתאם לתוצאות העונה. יעקב טומרקין קבע את הקריטריון הבינלאומי במשחה ל-100 מטר, אך הוא עשה זאת במסגרת אליפות ישראל, שלא הוגדרה תחרות קריטריון ע"י האיגוד הישראלי ועל כן הוא צריך לעשות זאת שוב.

מאמן הנבחרת, לוקה גברילו, אמר לקראת התחרות: "אנחנו מגיעים אחרי שבוע ארוך בסקוטלנד, כנבחרת גדולה. אנחנו מצפים ומקווים לראות כמה תוצאות מעניינות מחלק מהשחיינים, אבל עבור כולם בהחלט מדובר בתחרות מבחן בה נרצה לראות אותם מתמודדים ברמה הגבוהה ביותר, כשהפנים כמובן גם ליוני לתחרויות הקריטריון הבאות".

יועץ העל של איגוד השחייה ומאמן מרכז המצוינות של האיגוד בסן דייגו, דייויד מארש, הוסיף: "בשנה אולימפית אנחנו רוצים לתת לכולם את ההשראה ואת האווירה האולימפית, גם לאלה שבסופו של דבר לא ישתתפו במשחקים. מעבר לכך, חשוב לנו מאד לשים דגש על ההכנה למשחקים עצמם. לפעמים שנים כמו זו הופכות למרדף אחרי קריטריון וזה לא מה שאנחנו רוצים שיקרה. חשוב לנו שהשחיינים יגיעו לרגע השיא של העונה, במקרה הזה למשחקים האולימפיים, בשיאם".

הנבחרת הישראלית כוללת את: אביב ברזלי, אנסטסיה גורבנקו, דוד גמבורג, גל כהן גרומי, דוד גרצ'יק, מירון חרותי, יעקב טומרקין, דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי, אנדראה מורז, בר סולובייצ'יק, לאה פולונסקי, רון פולונסקי, תומר פרנקל, יהונתן קופלב, גיל קיזלר ומרקוס שלזינגר.