לוקה גברילו: "פרנקל ופולונסקי רמה מעל"

מאמן הנבחרת שיבח את השניים, שקבעו את הקריטריון האולימפי

גיל לוין
גיל לוין  16.12.19 - 19:59
(גיל לוין)
(גיל לוין)
תחילת כתבה

נבחרת השחייה נחתה הערב (שני) בנתב''ג, לאחר תחרות הקריטריון בגביע אמסטרדם. שניים מהשחיינים: תומר פרנקל ורון פולונסקי, התרגשו במיוחד, לאחר שהבטיחו את מקומם בטוקיו 2020.

פולונסקי, שקבע את הקריטריון ב- 200 מטר מעורב ותומר פרנקל, שקבע את הקריטריון ב100-  מטר פרפר, יצטרפו אל המשלחת האולימפית הגדולה ביותר של ישראל בהיסטוריה.

זאת תהיה הפעם הראשונה שהשניים ישתתפו באולימפיאדה, ופולונסקי לא הצליח להסתיר את ההתרגשות: "מטורף, אני מתרגש מאוד, זאת תחושת סיפוק אדירה". אחרי שבשנה שעברה, היה מאוד קרוב, אך פספס את הקריטריון אמר השחיין: "אחרי שנה שעברה, ההישג הזה הוא לא מובן מאליו מבחינתי. פרנקל קבע את קריטריון כמה דקות לפני שנזרקתי למים וזה הכניס לי מוטיבציה אדירה".

גם מאמן הנבחרת, לוקה גברילו התייחס להצלחה בהולנד: "תומר ורון הם ברמה אחת מעל, אבל יש עוד הרבה עבודה. המפתח היה להתאמן כולם ביחד, וזה קידם אותם מאוד". גברילו התלהב מאוד ממחנה האימון, שעשתה הנבחרת ביפן, ובטוח שיש לנבחרת עוד הרבה מה לראות. "העבודה שם עוד לא יצאה החוצה, מאמין שנראה אותה בחצי השני של העונה, כך שאני מאוד מרוצה מהתוצאות".

מי שיצא מאוכזב מהתחרות, הוא יעקב טומרקין. בן ה-27, פספס בשתי עשיריות את הקריטריון. אך למרות הפספוס, השחיין יצא עם ראש מורם. "אני מצפה מעצמי ליותר, אבל יש נקודות אור, הכיוון הוא טוב, רק דצמבר ויש עוד הרבה זמן, ואתחדד יותר". על התחרות עצמה אמר טומרקין: "היה לי משחה מאוד מאתגר כי שחיתי לבד, הייתה טעות שיפוט והתחרות לא הייתה סטרילית, כך שהתנאים לא היו אידיאלים".

לטומרקין ולשחיינים נוספים יהיו עוד שתי הזדמנויות נוספות בקיץ, להשיג את הקריטריון האולימפי כשתחרות אחת תתקיים בישראל והשנייה ככל הנראה ברומא.