מקום 4 לרודיטי באליפות אוסטרליה במים פתוחים

היה רחוק שלוש עשיריות ממדליה. פביאן סיימה חמישית

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.01.20 - 10:21
רודיטי. סיים במקום הרביעי (צילום: באדיבות איגוד השחייה)
רודיטי. סיים במקום הרביעי (צילום: באדיבות איגוד השחייה)

תגיות: שחייה

תחילת כתבה

הישג נהדר לשני שחייני המים הפתוחים הישראלים מתן רודיטי ואווה פביאן באליפות אוסטרליה הפתוחה ב-10 ק"מ שנערכה הלילה (בין שישי לשבת) בברייטון ביץ' באדלייד ואיגדה תחתיה שחיינים בכירים רבים מכל העולם. רודיטי סיים במקום הרביעי בתחרות היוקרתית, ואילו פביאן סיימה במקום החמישי, ושניהם היו קרובים מאוד למדליות.

במשחה הגברים די מהר התגבשה קבוצת בריחה של חמישה שחיינים, בהם גם השחיין הישראלי. קבוצה זו נשארה צמודה עד הסיום, כאשר בתום פיניש דרמטי סיים ראשון האלוף האולימפי ההולנדי פרי וירטמן עם זמן של 1:55:45.24 שעות. אחריו הגיעו שלושה שחיינים כמעט יחד - אלוף העולם מ-2015 ג'ורדן ווילימובסקי האמריקאי, ניק סלומן האוסטרלי ורודיטי, שקבע 1:55:49.96, רק 3 עשיריות ממדליה וחצי שנייה מהמקום השני.

רודיטי התאמן בחודשים האחרונים בצוותא עם ווילימובסקי בסנטה מוניקה, תחת מאמן נבחרת ארה"ב במים פתוחים דייויד קלשהיימר. זאת, יחד עם שחייני מרחקים ישראלים מובילים נוספים, כחלק מפרויקט המים הפתוחים של איגוד השחייה.

במשחה המקביל לנשים הדבוקה המובילה הייתה מעובה אף יותר מזו של הגברים, כאשר גם בה שהתה כל העת פביאן. הישראלית סיימה את המרחק בזמן של 2:02:35.32 שעות, 5 שניות וחצי ממדליה. מי שניצחה במשחה היא מדליסטית הכסף האולימפית היילי אנדרסון מארה"ב, לפני קרינה לי המקומית ואשלי טוויצ'ל האמריקאית המעוטרת.

פביאן ורודיטי, כמו גם שאר שחייני המים הפתוחים הישראלים, ינסו להשיג לראשונה בתולדות ישראל את המקום במשחקים האולימפיים דרך תחרות הקריטריון שתיערך ביפן בסוף חודש מאי. זהות השחייניות והשחיינים אשר יישלחו לתחרות הקריטריון תיקבע בתחרות הסבב האירופי שתיערך באילת ומהווה גם את אליפות ישראל ב-8 במרץ.