שחייה: שיא ישראל לנוער לברזלי ולגרומי

ברזלי שיפרה את שיאה ב-100 מטר גב, גרומי עשה זאת ב-200 מעורב אישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.07.20 - 00:13
שיא חדש. ברזלי (באדיבות איגוד השחייה)
שיא חדש. ברזלי (באדיבות איגוד השחייה)

תגיות: שחייה

תחילת כתבה

בצל משבר הקורונה, איגוד השחייה קיים היום (שישי) תחרות בבריכה הלאומית במכון וינגייט (25 מ'), במהלכה קבעו אביב ברזלי וגל כהן גרומי שיאי ישראל לנוער. ברזלי עשתה זאת במשחה ל-100 מטרים גב עם תוצאה של 59.42 שניות, בעוד גרומי קבע את השיא ב-200 מטר מעורב אישי עם 1:56.85 דקות.

ברזלי, שחיינית מכבי חיפה, שיפרה בשמונה עשיריות את שיאה האישי והפכה בכך לשחיינית הנוער הראשונה בהיסטוריה של ישראל שיורדת מתחת לגבול הדקה היוקרתי. השיא הקודם היה שייך לאנסטסיה גורבנקו ועמד על 1:00.15 דקות, כשהחזיק מעמד קצת יותר משנה וחצי. ברזלי הייתה קרובה לדאבל, כאשר רשמה 27.99 שניות במשחה ל-50 מטר גב, 3 מאיות בלבד משיא נוער נוסף.

גרומי, שחיין הפועל עירוני הוד השרון, זכה לקרב צמוד ב-200 מעורב אישי עם רון פולונסקי בן ה-19. קרב בסופו אמנם פולונסקי ניצח, כשקבע 1:56.37 (התוצאה השלישית בטיבה בהיסטוריה של ישראל), אך גל היה זה ששבר את שיא הנוער. הוא עשה זאת ב-14 מאיות, כאשר הוא זה שהחזיק גם בשיא הקודם, אותו קבע באליפות ישראל האחרונה.

התחרות, אותה ארגנו הפועל עמק חפר ומכבי חיפה בסיוע איגוד השחייה, נערכה תחת הנחיות משרד הבריאות ובאישור ופיקוח משרד התרבות והספורט ובמתכונת מצומצמת ומוגבלת במיוחד ביחס לתחרויות שחייה רגילות. רק גילאי נוער ובוגרים הורשו לקחת חלק בתחרות וחולקו לקפסולות לפי אגודות, תוך שמירה על ריחוק חברתי ועטיית מסיכות כל זמן שאינם בזמן פעילות גופנית. צופים, כמובן, לא הורשו להיכנס.