הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התחרות האולימפית בשחייה אמנותית נדחתה

ההתאחדות העולמית עם הודעה רשמית עקב המצב ביפן

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.01.21 - 00:29
(getty)
(getty)

תחרות הקווליפיקציה האולימפית בשחייה אמנותית, שהייתה אמורה להיערך בטוקיו ב-4 עד 7 במרץ, נדחתה בחודשיים, ל-1 עד 4 במאי, כך הודיעה הערב (רביעי) התאחדות השחייה העולמית פינ"א לאיגודים ולהתאחדויות השחייה בעולם. בתחרות זו עתיד להשתתף גם הדואט של נבחרת ישראל, הכולל את השחייניות האמנותיות שלי בובריצקי ועדן בלכר, במטרה להעפיל למשחקים האולימפיים.

בהודעה שנשלחה מטעם פינ"א נכתב: "בעקבות התייעצויות בין הגופים השונים המעורבים בארגון תחרות הקווליפיקציה האולימפית, הוחלט לדחותה. ההחלטה על הדחייה התקבלה ממספר סיבות, בהן סיוע למאמצים המתמשכים של יפן לצאת מהמצב הנוכחי בהקדם. סיבות נוספות היו הבטחת התנאים ההוגנים ביותר לספורטאיות שעתידות לקחת חלק בתחרות, שכן לחלקן לא ניתנה האפשרות להכנות הנדרשות בעקבות ההתפתחויות האחרונות בנושא וירוס קורונה, וכן בשל הגבלות הכניסה ליפן מחלק מאותן מדינות. שאר התאריכים המיועדים של פינ"א ביפן, בהם תחרות הקווליפיקציה בשחייה במים פתוחים ב-30-29 במאי, נותרים בעינם".

מאמנת הדואט הישראלי, סבטלנה בלכר, מסרה: "למרות כל המכשולים שנגרמו בעקבות הקורונה, עשינו את כל ההתאמות והיינו מוכנות ודרוכות לחלוטין לתחרות במרץ, אבל אני בהחלט מבינה את הצורך לדחייה בגלל המצב בעולם. אני רואה בזה רק עוד הזדמנות לאימונים נוספים ולשיפור נוסף ואין לי ספק שנהיה מוכנות אפילו יותר במועד החדש".

מעבר לתחרות הקווליפיקציה, נבחרת ישראל צפויה להשתתף בחודש מאי גם באליפות אירופה שעתידה להיערך בבודפשט (10-14.5). יש לציין כי בשל הסגר הנוכחי במדינת ישראל כל התחרויות של איגוד השחייה מושהות בימים אלו, לרבות אליפויות ישראל שתוכננו לחורף ולרבות הסבב האירופאי במים פתוחים, שנדחה למועד לא ידוע. עם החזרה לאימונים סדירים של האגודות עתיד להתפרסם לוח תחרויות מעודכן, הן לשחייה והן לשחייה האמנותית.