הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פביאן ופושקה אלופי ישראל במים פתוחים

ניצחון דרמטי לאלוף האולימפי פלטריניירי במשחה הבינ"ל ל-5 ק"מ באילת

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.03.22 - 13:47
גרגוריו פלטריניירי (פטריסיה בן עזרא, באדיבות איגוד השחייה)
גרגוריו פלטריניירי (פטריסיה בן עזרא, באדיבות איגוד השחייה)

הסבב האירופי ואליפות ישראל במים פתוחים נמשך היום (רביעי) באילת, עם המשחה ל-5 ק"מ. אצל הנשים מי שזכתה בתואר אלופת ישראל הייתה אווה פביאן, שקבעה 56:00.05 דקות והקדימה את עדן גירלואנצה שסיימה בזמן של 56:22.5 דקות. שלישית על הפודיום הייתה טל אשכנזי בת ה-18. במשחה לגילאי 15-14, ששימש כקריטריון לאליפות אירופה לנוער, ניצחה נועה ברדרן מבני הרצליה והקדימה את אמילי סייביץ' מהפועל ירושלים ואת חברתה לאגודה גילי ולטמן.

אצל הגברים, מי שרשם משחה נהדר היה נתי פושקה בן ה-15 מהפועל בת ים, שהצליח להיצמד לשחייני הצמרת העולמית למשך קצת יותר מהקפה וניצח מבין הישראלים עם 54:27.2 דקות, זמן שהעניק לו את הקריטריון לאליפות אירופה לנוער. שני מבין הישראלים הגיע עדן פלורס פרטין מהפועל עמק יזרעאל עם 57:31.7 דקות, בעוד עילי בן פרץ מהפועל כפ"ס בית ברל היה שלישי. בגילאים הצעירים, שון טוקרב מהפועל בת ים הגיע שני אחרי פושקה ושלישי היה יותם ורשבסקי מהפועל כפ"ס בית ברל

המשחה הפתוח, בו השתתפו גם שחייניות ושחיינים בכירים מחו"ל היה איכותי במיוחד. משחה הגברים כלל שלושה מדליסטים אולימפיים על הפודיום. מי שניצח היה גרגוריו פלטריניירי האלוף האולימפי האיטלקי, שקבע 51:25.6 דקות והקדים בפוטו פיניש את מארק אוליבייה הצרפתי. במדליית הארד זכה קרישטוף ראזובסקי ההונגרי. אצל הנשים מי שניצחה הייתה קרולינה ז'וויס הצרפתייה, בזמן של 55:55.0 דקות, 1.6 שניות לפני אלופת העולם לשעבר הצרפתייה אורלי מולר. בארד, 2.6 שניות אחרי המנצחת, זכתה לוקה ואס ההונגרייה.

כמו כן, נערך משחה ליגת המים הפתוחים ל-2.5 ק"מ. אוסאן קאסיניול הצרפתייה ניצחה עם 28:34.3 דקות, שתי עשיריות לפני מרטינה דה ממה האיטלקיה ושלישית הגיעה אריאנה ואלוני מסן מרינו. אצל הישראליות אנה טימושנקו ממכבי קרית ביאליק ניצחה, לפני עדן בוטבול ואורי קוממי ממכבי כוכב יאיר צור יגאל. אצל הגברים היה פודיום איטלקי לחלוטין עם מתאו פורלאן בזהב, אנדראה מאנצי בכסף ודריו וראני בארד, מבין הישראלים ניצח מיכאל סמירנוב מהפועל בית שמש, לפני עומרי עבדלשאפי מהפועל בת ים ונועם אופר מהפועל עמק יזרעאל.