הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מומחה טכני חדש מצטרף לאיגוד השחייה

ראסל מארק, מנהל היחידה ההישגית האמריקאית, חובר לישראל לפני האולימפיאדה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.04.22 - 14:04
מינוי מרשים. מארק (באדיבות איגוד השחייה)
מינוי מרשים. מארק (באדיבות איגוד השחייה)

(התמונה באדיבות איגוד השחייה)

מינוי מרשים היום (ראשון) של איגוד השחייה. ראסל מארק, מנהל היחידה ההישגית של ארצות הברית, מצטרף לצוות המקצועי של נבחרת ישראל וישמש כמומחה המדעי של האיגוד בקמפיין עד ל-2024.

מארק, אחד מאנשי המקצוע המוערכים בארצות הברית, שימש כמנהל היחידה ההישגית ב-19 השנים האחרונות והיה חלק מנבחרת ארצות הברית מסידני ועד טוקיו. מארק מתמחה בניתוח טכני ופיתח את תוכנת ניתוח המשחים המובילה בארצות הברית.

בשבוע האחרון מארק שהה בישראל והוביל את השתלמות המאמנים של איגוד השחייה. הוא העביר אימוני טכניקה ייעודים לנבחרת הקדטים ועבד עם שחייני ושחייניות מרכז המצוינות לנוער ולבוגרים בוינגייט. מארק צפוי להגיע לישראל לפני אליפות העולם בבודפשט.

המומחה הטכני מארק התייחס: "אני נרגש מאוד להיות כאן ולהכיר את כולם. בשבוע האחרון העברתי הרבה מאוד שעות עם מאמנות ומאמני האגודות, זכיתי לראות הרבה מאוד אימונים של הנבחרות והאקדמיה ולהכיר יותר מקרוב את השחייה הישראלית. לשחיינים ולמאמנים יש כזאת אנרגיה טובה, אני יכול להגיד מעל הכל שהדאגה והתשוקה עבור השחייה הישראלית היא אדירה בכל הרמות וזה מה שהולך להוביל את הספורט הזה להצלחות. מבחינה טכנית, אני חושב שהשחייניות והשחיינים כאן ברמה טובה מאוד, אהבתי לראות את האופן שבו המאמנות והמאמנים מעצבים את האימונים. אז אני מאוד חיובי, וגם נרגש לקראת מה שנוכל לעשות יחד ומהכיוון שהשחייה הישראלית הולכת אליו".

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה: "ראסל הוא תוספת כח חשובה ומשמעותית לאיגוד השחייה בישראל. אנחנו שמחים להעמיק את שיתופי הפעולה שלנו עם אנשי ונשות מקצוע ברמה הגבוהה ביותר בעולם ובטוחים שהוא יתרום רבות לפיתוח השחייה כאן, החל מפיתוח המאמנות והמאמנים באגודות ועד לשיפור הנבחרת הבוגרת ברמה ההישגית הגבוהה. אני רוצה להודות ליועץ העל שלנו דייויד מארש על ההמלצה והסיוע וכן למנכ"ל שלנו אמיר טיטו על סגירת כל הקצוות. אני סמוך ובטוח שבשילוב כוחות עוד נכונו לנו הישגים גדולים יחד".