ליגה סדירה 2020/21
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל מטה אשר 0 0 0
2 הפועל כפ"ס 0 0 0
3 הפועל עמק חפר 0 0 0
4 מכבי ת"א 0 0 0
5 מ.ס. עילבון 0 0 0
6 מכבי הוד השרון 0 0 0
7 מכבי אשדוד 0 0 0
8 הפועל קרית אתא 0 0 0
9 ק.ק ת"א 0 0 0
10 אס"א ב"ש 0 0 0

קבוצות החופים בכדורעף עדיין שולטות פוליטית

קבוצות החופים שוות בכוחן לקבוצות האולמות וגם לאחר התכנסות האסיפה שבאה לעשות סוף למצב האבסורדי הזה - העיוות נמשך

אסף אקרמן
אסף אקרמן  03.02.14 - 12:13
כדורעף חופים. השקעה מינמאלית, כוח עצום
כדורעף חופים. השקעה מינמאלית, כוח עצום
תחילת כתבה

האסיפה הכללית של איגוד הכדורעף התכנסה אמש (ראשון) על מנת לעשות סוף לעיוות שבחלוקת הנקודות הפוליטיות בין קבוצות האולמות לקבוצות החופים, אך האבסורד התגלה עוד יותר כש-5 אגודות שמחזיקות את הכוח אצלן התנגדו לעומת שאר 55 האגודות שהצביעו בעד וההצעה לא עברה. באיגוד הכדורעף ממשיכות לשלוט אותן 5 אגודות כשהן יכולות להעביר כל החלטה שיחפצו בה כולל בנושאים מקצועיים וכלכליים. יש לציין שמרכז מכבי אישר באופן חד פעמי על מנת לשנות את התקנון לכל אגודה להצביע באופן חופשי.

בין האגודות החזקות מבחינת הניקוד הפוליטי בעקבות השליטה בכדורעף החופים נמצאות מכבי הוד השרון, ק.ק תל אביב, מועדון הכדורעף רמת אביב ואליהן הצטרפה אמש גם אבן יהודה, כולן הצביעו נגד אמש. איך זה עובד? לפני עשר שנים הוחלט לתת כוח לקבוצות החופים ולהשוות אותן לקבוצות האולמות.

קבוצה בליגת העל באולמות שעובדת 9 חודשים בשנה, שיש לה 10 שחקנים בסגל ותקציב מינימום של 300,000 ש"ח, שווה 36 נקודות פוליטיות. קבוצת חופים, שעובדת 3 חודשים בשנה במקרה הטוב, שני שחקנים, ותקציב שיכול להגיע לפעמים ללא יותר מכרטיס חופשי חודשי באוטובוס שווה גם כן – 36 נקודות פולטיות(!). לדוגמא: קבוצת הפועל ע.בית שמש שפועלת רק בקיץ על החוף, שווה בניקוד שלה להפועל מטה אשר עכו או מכבי תל אביב שמשקיעות למעלה ממיליון שקלים בעונה.

"לצערי אין גבול לגרגרנותן של מספר קבוצות כדורעף חופים המהוות מיעוט קטנטן אך בעל עוצמה פוליטית אדירה וזאת בזכות ליגת ה-"חוף בלוף" העממית המייצרת כוח פוליטי ובעיקר כסף רב", אמר גדעון רונשטיין סגן יו"ר האיגוד, "קבוצות אלו בולמות כל נסיון לתיקון העיוותים הנוראיים שמייצר ענף יפה ככדורעף החופים. מה שקרה אתמול באיגוד הכדורעף הדליק נורה אדומה ושמחייבת התערבות חיצונית של גורמים מוסדיים התומכים בספורט בכלל ובכדורעף בפרט".