ליגה סדירה 2020/21
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל מטה אשר 0 0 0
2 הפועל כפ"ס 0 0 0
3 הפועל עמק חפר 0 0 0
4 מכבי ת"א 0 0 0
5 מ.ס. עילבון 0 0 0
6 מכבי הוד השרון 0 0 0
7 מכבי אשדוד 0 0 0
8 הפועל קרית אתא 0 0 0
9 ק.ק ת"א 0 0 0
10 אס"א ב"ש 0 0 0

הפועל ירושלים הפסיקה פעילות ומשחק הגביע מחר בספק

האדומים קיבלו החלטה בשל סכסוך עם העירייה, שהציבה לאחרונה תנאים, ודרשה בין היתר למנות מנהל אגודה ומנהל מקצועי, ולשמור על זכות וטו

אסף אקרמן
אסף אקרמן  10.11.14 - 11:38
בינתיים, אף אחד לא קופץ יותר בירושלים (דוד סילברמן, איגוד הכדורעף)
בינתיים, אף אחד לא קופץ יותר בירושלים (דוד סילברמן, איגוד הכדורעף)
תחילת כתבה

הפועל ירושלים הודיעה אמש (ראשון) לאיגוד הכדורעף כי היא מפסיקה מיידית את פעילותה בליגת העל, בעקבות הודעתה של עיריית ירושלים כי אם לא ימולאו מספר תנאים, תיפסק התמיכה העירונית לקבוצה החל מה-1 בינואר 2015. נכון לעכשיו קיומו של משחק רבע גמר הגביע מחר מול האלופה הפועל מטה אשר/עכו בספק.

לפני חודש נשלח מייל מטעם רשות הספורט העירונית לעמותת הפועל ירושלים, שמנהלת את מועדון הכדורעף, ובו מספר דרישות לתקצוב לעונת המשחקים. בין השאר נכתב כי הקבוצה חייבת למנות "מנהל אגודה בעל סמכויות מלאות בהתאם להגדרת התפקיד והכישורים המתאימים", ובנוסף מנהל מקצועי שלעירייה תהיה זכות וטו אם לא תמצא לנכון שהוא האיש לעמוד בראש המערכת. עמותת הפועל ירושלים הגיבה במכתב חזרה כי הדבר אינו חוקי.

יש לציין שההתנהלות הבעייתית בין רשות הספורט בירושלים לבין עמותת הפועל ירושלים התחילה כבר לפני מספר רב של חודשים, כשהעמותה בכל שנה חייבת לגייס כ-300 אלף שקל מספונסרים על מנת להשלים את התמיכה העירונית לקבוצת הבוגרים, העומדת על 400 אלף שקלים. העמותה מתקשה בכל פעם להשיג את הסכומים הדרושים מגורמים חיצוניים. ברשות הספורט מנסים למצוא עמותה חלופית שתנהל את מועדון הכדורעף, אך לא בטוח שיש מי שרוצה באמת לפנות את מקומו.

"העירייה לא מרוצה מההתנהלות של העמותה הקיימת, אבל לא מצאה עדיין עמותה אחרת שבאמת יכולה להחליף את אותה", אמר נעם צבי, היועץ המשפטי של עמותת הפועל ירושלים, "מאיימים עלינו בשלילת תקציב אבל יש פה בעיה עם דיני עבודה. אנחנו צריכים לעמוד בהסכמים מול האנשים שאנחנו מעסיקים. למה עושים את כל השינוי עכשיו ולא בתחילת עונה כמו שצריך? העמותה מוכנה לפנות את מקומה רק שיביאו מישהו ראוי שיחליף אותה".

האחראי על הספורט ההשגי בעיריית ירושלים, משה רנד, הגיב לדברים: "העירייה היא זו שמממנת את הפעילות, אז צריך שיהיו גם אמות מידה לחלוקת הכספים. אנחנו דורשים שיהיה מישהו שינהל את הקבוצה ומתאם מקצועי בשיתוף עם איגוד הכדורעף שיעבוד כמו שצריך. לא יכול להיות שעיריית ירושלים נותנת 800 אלף שקל לאגודה והיא תראה כמו שהיא נראית. בשנה שעברה היא כמעט ירדה ליגה, אין לה ספונסרים ומחלקת הנוער היא לא רצינית והאיגוד יודע מזה. מרכזי המצוינות מפורקים ואנו לא מוכנים לתמוך בה ככה. אנו רוצים לעשות שינוי".

רנד המשיך וסיפר כי הפועל ירושלים כדורעף מקבלת הכי הרבה תקצוב מכל אגודות הספורט בירושלים, יותר מבית"ר והפועל בכדורגל. "איפה אנחנו נמצאים בנוער ובילדים? למטה. למה שנשלים עם זה? אז יש קבוצה בוגרת ולמטה לא יהיה כלום, ולא יהיה ספונסר 3 שנים כי אנשים שם לא עובדים. יו"ר העמותה לא רוצה להיפרד ממנה ולכן החילופים לא נעשים. השגתי עמותה חדשה שיש לה שני ספונסרים, אבל לא חושפים לה את הנתונים הכספיים. פוצצו את זה. חבל שפונים מיידית לתקשורת ולא עושים הידברות מולנו כמו שצריך. אף אחד לא ביקש מהם להפסיק פעילות ושיעצרו הכל, יש להם עד לתחילת 2015 לבצע את השינויים זה מספיק זמן שביחד אפשר לשנות".