טום בריידי נכנס לספרים: עברתי מסע ארוך מאוד

כוכב הפטריוטס הישווה את שיאו של מונטנה כשזכה בתואר MVP הסופרבול בפעם ה-3 בקריירה. הגיבור האלמוני, מלקולם באטלר, שחטף ברגע האחרון: "היה לי חיזיון והוא התגשם, זה מטורף"

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.02.15 - 06:21
בריידי. הגדול מכולם? (getty)
בריידי. הגדול מכולם? (getty)
תחילת כתבה

כילד, טום בריידי העריץ את ג'ו מונטנה. הוא לא שיער בנפשו שהיום, בגיל 37, יהיו לו בדיוק אותה כמות של אליפויות (4) ואותה כמות של תארי MVP בסופרבול (3) כמו הקוורטרבק האגדי של הניינרס. הלילה (בין ראשון לשני), בריידי הוביל את ניו אינגלנד ל-24:28 דרמטי על סיאטל בסופרבול 49 והכניס את עצמו למועדון האקסלוסיבי ביותר שיש לפוטבול להציע.

רק בריידי, מונטנה וטרי בראדשו ניצחו בארבעה משחקי סופרבול כקוורטרבקים פותחים. הכוכב של הפטריוטס עשה את זה עם ערב של 37 מ-50 ל-328 יארד, ארבעה טאצ'דאונים ו-2 איבודים. והקבוצה שלו הייתה זקוקה לכל אחד מהמהלכים הללו, כי היא נקלעה לפיגור של 10 נקודות ברבע האחרון מול ההגנה החזקה של הסיהוקס, האלופה היוצאת.

"זו לא הייתה תכנית המשחק שלנו", הודה בריידי בסיום, "זה בהחלט לא עזר שזרקתי לשתי חטיפות. הוכחנו הרבה חוזק מנטאלי. הקבוצה שלנו עברה הכל השנה. לרגע לא הטלנו ספק אחד בשני, וזה מה שהיה נחוץ. גברנו על קבוצת פוטבול נהדרת, אני פשוט מאושר עבור הקבוצה שלנו".

הקוורטרבק התייחס להישג האישי: "ובכן, עברתי מסע ארוך מאוד. אני בעסק הזה 15 שנה והפסדנו פעמיים במשחק הזה. הפעם, כשזה הלך עד הסוף, אנחנו עשינו את המהלכים הגדולים".

הגיבור האלמוני של הפאטס, ותמיד בסופרבול יש אחד כזה, הוא הרוקי מלקולם באטלר. מדובר בשחקן שבכלל לא נבחר בדראפט, אבל הוא הציל את ניו אינגלנד כשנראה היה שסיאטל הופכת את התוצאה בחזרה בשניות הסיום. באטלר חטף את המסירה של ראסל ווילסון על קו השער והבטיח ניצחון.

"היה לי חיזיון שאני הולך לבצע מהלך גדול, והוא התגשם", הצהיר באטלר, "אני פשוט מבורך. אני לא יכול להסביר מה אני מרגיש כרגע. זה פשוט משוגע".

בצד השני של המתרס, מאמן סיאטל פיט קרול לקח אחריות על ההחלטה המסוכנת למסור, כשהוא היה יכול פשוט להכניס את הכדור לידיו של מרשון לינץ' במרחק יארד מהאנדזון. "אמרתי לבחורים שזו לחלוטין הייתה טעות שלי. אני אפילו לא יכול להרגיש כרגע. זה כואב עבור כל הבחורים האלה שעבדו קשה כ"כ ועשו כ"כ הרבה כדי להגיע לפה. זה מכעיס אותי שזה הגיע למהלך כזה ברגע האחרון, כי עשינו הכל נכון כדי לנצח את המשחק בסוף".