"החובט מארקנסו": הסרט שאתם חייבים לראות

חמישי ב-22:00 ב-5GOLD: הסיפור שהסעיר את ארצות הברית

רון פוגל
רון פוגל  17.07.19 - 11:30

תגיות: 30 על 30

תחילת כתבה

הגולף הוא ענף ספורט, שעדיין לא מספיק מוכר בארץ, למרות שבעולם ובמיוחד מאז ימי התהילה של טייגר וודס הוא ענף מוכר ונחשק כשכוכביו זוכים לתהילה, שלא נופלת מזו של כוכבי ענפים אחרים כמו טניס.

ב-1991 הוזמן ברגע האחרון חובט אלמוני בשם ג'ון דיילי להשתתף באליפות הגולף של ארה"ב. למרבית התדהמה וכנגד כל הסיכויים זכה דיילי באליפות ובן לילה הפך לכוכב המדובר ביותר של הגולף בארה"ב.

הסרט "החובט מארקנסו" בוחן מה קרה לדיילי אחרי שזכה לתהילת עולם. הוא מתאר את הקשיים האדירים של התמודדות עם התקשורת ועם מעמד הסלבריטי. דיילי שהגיע מעיירה קטנה בארקנסו לא ידע בדיוק איך להתמודד עם כל הטוב שנפל עליו כרעם ביום בהיר והבחור בעל הזהב הזהוב והתאווה לנשים ולכסף מצא עצמו במסלול המהיר למטה.

באמצעות ראיונות עם דיילי ועם המקורבים לו, הסרט מרפרף על חייו של גיבור הגולף בעל החבטה האדירה מאז שזכה באותו טורניר ב-1995 ועד להווה, שבו נדמה שדיילי התגבר על רוב השדים שלו (ומודה בכנות מדהימה, שככל הנראה הפסיד 55 מיליון דולר במהלך הקריירה-רובם בהימורים).

הסרט הוא הזדמנות טובה להכיר קצת יותר לעומק את עולם הגולף, אבל בעיקר הוא דן בשאלה שלעיתים קרובות נזנחת (ואולי ניתן לקרוא לה "צרות של עשירים) והיא חרב הפיפיות של ההצלחה שאם הנפש אינה חזקה להתמודד איתה, פועלת כבומרנג ויכולה לערער את עולמו של זה שזכה בה.

לחינניות של הסרט מוסיפה אישיותו הצבעונית של דיילי שמודה שהוא "אוהב לספק נשים, אפילו כמה פעמים ביום" וכיום אחרי שני גירושין, מאורס שוב ואפילו הוציא שני אלבומים כזמר. "החובט מארקנסו" גם מציג את בנו של דיילי שמו אביו חובט במסלול הגולף מגיל צעיר ואולי יירש מאביו את יכולותיו המפורסמות.