הסערה בבייסבול נמשכת: גם מאמן בוסטון סיים את תפקידו

אלכס קורה צפוי לספוג עונש כבד בשל חלקו בפרשת הרמאות. הוא הוביל את הרד סוקס לאליפות ב-2018

עידן ויניצקי
עידן ויניצקי  15.01.20 - 11:34
עוד מאמן הולך הביתה בשל הפרשה. קורה (getty)
עוד מאמן הולך הביתה בשל הפרשה. קורה (getty)
תחילת כתבה

הבלגן הגדול בעולם הבייסבול נמשך גם הלילה (בין שלישי לרביעי), כאשר מאמנה של בוסטון רד סוקס בשנתיים האחרונות, אלכס קורה, סיים את תפקידו בהחלטה משותפת עם הקבוצה, לאור חשיפת ממצאי החקירה על פרשת הרמאות בה הוא היה מעורב.

הפרידה מקורה, שהוביל את בוסטון לאליפות בעונתו הראשונה בקבוצה, ב-2018, הגיעה יממה בלבד לאחר שיוסטון, אלופת 2017 (בה שימש קורה כעוזר מאמן) פיטרה את הג'נרל מנג'ר ג'ף לונו והמאמן איי ג'יי הינץ', מיד לאחר שהשניים הושעו מהליגה לשנה. העונש של קורה צפוי להגיע בימים הקרובים ולהיות חמור לא פחות ואולי אף יותר ובבוסטון החליטו שלא לחכות, בשעה שגם נגדם מתנהלת חקירה בנוגע לגניבת סימנים, שאיננה חוקית בענף.

בהודעה הרשמית של הקומישינר רוב מנפורד מיום שני נכתב כי קורה היה "מעורב בפיתוח התרמית ובשימוש בחדר ההילוכים החוזרים של יוסטון על מנת לפענח את סימני היריבות ולהעביר אותן לשחקני הקבוצה שלו. הוא השתתף בשתי התרמיות והתיר בכך לשחקנים להתנהג בצורה אסורה".

בהודעת הרד סוקס לאחר הפרידה מהמאמן נכתב: "החלטנו יחד כי במצב שנוצר, אלכס לא יוכל להוביל קדימה את המועדון שלנו באופן אפקטיבי". קורה הוסיף: "החלטנו כי פרידה תהיה הדבר הטוב ביותר עבור הארגון. אני לא רוצה להוות הסחת דעת עבור הרד סוקס בהמשך הדרך. השנתיים שלי כמאמן כאן היו הטובות בחיי. היה לי את הכבוד להביא את האליפות לבוסטון".