"איך אפשר לסכם?": על רעידת האדמה ב-NFL

בריידי והפטריוטס נפרדו: התגובות ברשת, המספרים והיעד הבא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.03.20 - 18:07

תגיות: NFLטום בריידי

תחילת כתבה

פחות או יותר באותה שעה שבאירופה נודע על דחיית היורו לקיץ 2021, ביבשת אחרת - אמריקה - רעדה האדמה מסיבה שונה. טום בריידי, לדעת רבים שחקן הפוטבול הטוב בכל הזמנים, הודיע כי יעזוב את הקבוצה היחידה שבמדיה שיחק - ניו אינגלנד פטריוטס, אשר אותה ייצג במשך 20 שנה והוליך אותה לזכייה בשש אליפויות.

בריידי פרסם את הודעתו ברשת החברתית, במסגרתה בחר שלא להצהיר בשלב זה מי תהיה קבוצתו הבאה. "למרות שמסע הפוטבול שלי יימשך במקום אחר, אני מעריך את כל מה שהשגנו ביחד כקבוצה (בריידי, אגב, בחר לכתוב את המילה 'קבוצה' באותיות גדולות). אני לא יודע כיצד העתיד שלי בפוטבול ייראה, אבל זה הזמן שלי לפתוח פרק חדש בחיים. אני מודה לכם מעומק הלב ותמיד אוהב אתכם ואת מה שחלקנו יחד - אלה זיכרונות לכל החיים", כתב, בין השאר, הקוורטרבק האגדי.

ישנן פרידות דרמטיות בעולם הספורט - שהופכות גם מכוערות ברמה האישית. ובכן, לא במקרה הזה, ממש לא. "טומי יצר איתי קשר אמש והגיע לביתי. היה לנו דיון חיובי ומכובד. זו אמנם לא הדרך שבה רציתי שזה ייגמר, אבל אני רוצה שיעשה את מה שהכי טוב לטובתו האישית. אחרי 20 שנה איתנו, הוא הרוויח ביושר את הזכות הזו. אני אוהב אותו כמו בן", הדגיש הבעלים (ואוהד מושבע של ישראל, אגב) רוברט קראפט.

קראפט הוסיף בפוסט מרגש: "איך אוכל לסכם את עומק התודה שלי לטום בריידי על מה שנתן לנו ב-20 השנים האחרונות, או את העצב שאני חש בידיעתי שזה נגמר? אני אוהב את טום כמו בן וכך זה תמיד יישאר". ביל בליצ'יק, מאמנו של בריידי לאורך כל התקופה, נפרד גם הוא בקלאסה: "לפעמים בחיים, לוקח קצת זמן עד שמעריכים באמת משהו או מישהו, אבל זה לא היה המצב עם טום. הוא אדם מיוחד והקוורטרבק הטוב בכל הזמנים".

טום בריידי, 42, נבחר על ידי ניו אינגלנד בדראפט 2000 במקום ה-199. צריך להבין: רוב השחקנים שנבחרים באזורים אלה בדראפט - נפלטים מהר מהליגה, ורבים מהם אפילו לא זוכים לשחק פעם אחת. בריידי לא רק שזכה לשחק, אלא הפך כאמור לאחד הגדולים אי פעם בתחומו. הוא זכה בשש אליפויות, הופיע סך הכל תשע פעמים בסופרבול ונבחר ארבע פעמים לאיש משחק הגמר. הנתונים האלה, שיהיה ברור, הם רק קצה המזלג במקרה של TB12.

ומה הלאה עבור טום בריידי, אתם שואלים? ובכן, על פי הדיווחים, לוס אנג'לס צ'ארג'רס וטמפה ביי באקנירס נמצאות ב"פול-פוזישן" במירוץ אחר הקוורטרבק האגדי. עם זאת, גם מיאמי דולפינס והריידרס, שעברו השנה מאוקלנד ללאס וגאס, הוזכרו מועמדות לקלוט אותו. אפשר להניח כי לבריידי עצמו כבר יש את התשובה היכן הוא ישחק בעונה הבאה, והוא או הקבוצה הנבחרת יחשפו אותה כשהתזמון הנכון יגיע.

בצל משבר הקורונה, החדשות על טום בריידי הפכו לשיחת היום בארצות הברית - אבל לא רק. אספנו עבורכם כמה מהתגובות (היו מ-ל-א) ברשת>