בתום דרמת ענק: טמפה ביי איזנה ל-2:2 בגמר

בייסבול: ניצחה 7:8 את הדודג'רס במהלך האחרון במשחק

דן רותם  25.10.20 - 07:45
(GETTYIMAGES)
(GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

היסטריה בוורלד סירייס. טמפה ביי רייז השוותה הלילה (בין שבת לראשון) את סדרת הגמר מול לוס אנג'לס דודג'רס ל-2:2 בצורה הכי דרמטית שיש - במהלך האחרון במשחק. בפיגור 7:6 ובמרחק סטרייק אחד מהפסד, ברט פיליפס, אחרון המחליפים של טמפה ביי, שיגר חבטה מוצלחת, ובסוף מהלך עשיר בשגיאות הגנתיות והתקפיות, מצא עצמו כוכב הרייז רנדי ארוזרנה זוחל לתחנת הבית ומזכה את טמפה בראן הנכסף ובניצחון 7:8. משחק מספר 5 ייערך כבר הלילה (02:00, שידור ישיר בערוץ הספורט).

ברט פיליפס מנצח את המשחק

://

כמו במשחק מספר 3, הדליק ג'סטין טרנר את ההתקפה של לוס אנג'לס באינינג הראשון עם הום-ראן. באינינג השלישי הצטרף קורי סיגר הנפלא עם הום-ראן משלו. הפיצ'ר המקסיקני הצעיר והמבטיח של הדודג'רס, חוליו אוריאס, שמר את ההתקפה של הרייז קרה בשלושת האינינגים הראשונים, וסיים את המשחק בתצוגה מצוינת עם 4.2 אינינגים ותשעה סטרייקאאוטס. אצל הרייז, הפיצ'ר ראיין יארברואו החזיק את הדודג'רס על 2 ראנס ב-3.1 אינינגים, לפני שפינה את מקומו לבולפן (הפיצ'רים המחליפים).

המשחק ההפכפך קיבל תאוצה בתחתית האינינג הרביעי. ארוזרנה המשיך את התצוגה ההיסטורית שלו עם הום-ראן משל עצמו (התשיעי שלו בפלייאוף). בתחילת החמישי מקס מאנסי הוסיף ראן לדודג'רס עם סינגל, ובתחתית החמישי האנטר רנפרו מהרייז שיגר פאסטבול של אוריאס רחוק מעבר לגדר כדי לצמצם את המשחק ל-3:2.

הדודג'רס לא נשארו שקטים, ובאינינג השישי קיקה הרננדז חבט דאבל שהכניס את וויל סמית' והעלה את היתרון ל-2:4. בתחתית השישי הרייז העלו שני חובטים על הבסיסים. מאמן הדודג'רס דייב רוברטס הכניס את הרליבר פדרו באאז להתמודד עם ברנדון לאו. אבל לאו שיגר פאסטבול בחלק החיצוני של תחנת הבית מעבר לגדר להום-ראן ענק של שלושה ראנס שהעלה את הרייז ליתרונם הראשון במשחק, 4:5.

אבל, כמובן, הדודג'רס הם הדודג'רס; ולדודג'רס יש את ההתקפה הטובה בליגה השנה. בתחילת האינינג השביעי, עם הבסיסים מלאים ושני פסולים, ג'וק פידרסן נכנס לחבוט מול הרליבר המצוין ניק אנדרסון. פידרסן שיגר חבטה שטוחה וחזקה לשדה הימני. לאו זינק במאמץ עילאי אבל הכדור ניתז מהכפפה שלו, ולוס אנג׳לס עלתה ליתרון 5:6.

פידרסן מעלה את הדודג׳רס ליתרון

רוברטס החליט להישאר עם באאז על גבעת הפיצ'רים בתחתית השביעי, ונענש על כך כשקווין קירמאייר חבט הום-ראן כדי להשוות את המשחק ל-6:6. בשמיני, סיגר הכניס את כריס טיילור עם חבטה חלשה שהעלתה את הדודג׳רס ליתרון 6:7. הרייז איימו בחצי האינינג שלהם עם שני רצים על הבסיסים אבל הרליבר המצוין של הדודג'רס, ברוסדר גרטרול, השאיר אותם ללא ראנס.

ואז הגיע האינינג התשיעי והמכריע. רוברטס, שניהול המשחק הנחות שלו בא לידי ביטוי פעם אחר פעם, הכניס את הקלוזר המגומגם קנלי ג'נסן בניסיון לסגור משחק. סינגל של קירמאייר ותחנת חינם (ווק) לארוזרנה הכינו את הבמה לסיום הדרמטי של המשחק.