חסר כבוד: אנלקה חגג גול בהצדעה ניאו-נאצית

חלוץ ווסט ברום ביצע את התנועה של הימין הקיצוני בצרפת. ייענש בחומרה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.12.13 - 17:05
חלוץ גדול, איש קטן (gettyimages)
חלוץ גדול, איש קטן (gettyimages)
תחילת כתבה

ווסטהאם ו-ווסט ברומיץ' נפרדו היום (שבת) ב-3:3 מלהיב באפטון פארק, אבל לא את הכדורגל נזכור מהמשחק הזה. ניקולה אנלקה, חלוצה של ווסט ברום שהבקיע צמד, הציב את עצמו במרכז שערורייה גדולה באנגליה ובצרפת. השחקן חגג את אחד הכיבושים עם הצדעה שתפסה פופולריות בצרפת בשבועות האחרונים, ולפי החשד מייצגת תנועה ניאו-נאצית.

אנלקה הוותיק, שחזר למגרשים אחרי חודשיים בצורה מוצלחת, הציב את כף יד שמאל בצורה פתוחה על זרוע ימין. מדובר בהצדעה שקיבלה את הכינוי "לה קנל" (La Quenelle), והפכה לנפוצה בימים אלה על ידי השחקן והפעיל הפוליטי דיודונה אמבלה אמבלה, שמשויך למפלגת הימין הקיצוני בצרפת.

אמבלה אמבלה ידוע בדעותיו האנטישמיות ואף הניאו-נאציות, ולאחרונה צרפת סוערת מאחר וההצדעה שלו הפכה לוויראלית. אנלקה הוא לא השחקן הראשון שמבצע את התנועה הזו לאחרונה - גם מת'יו דפלאנייה ממונפלייה צולם חוגג שער בצורה זאת, ואף מאמדו סאקו מליברפול נתפס בעין המצלמה מבצע את ההצדעה - אם כי האחרון טען שהטמינו לו פח וכי לא ידע את משמעותה.

כעת צריך להמתין ולראות כיצד יטופל אנלקה, אם בכלל. הרשויות בצרפת עדיין לא מכירות בהצדעה כניאו-נאצית באופן רשמי, מאחר שההגדרה שלה מעורפלת מדי. עם זאת, בעבר שחקנים אחרים כפאולו די קאניו כבר ספגו עונשים לא קטנים, ואף פיפ"א השעתה את שחקן נבחרת קרואטיה, יוסיפ סימוניץ', מהשתתפות במונדיאל עקב קריאות פאשיסטיות.