אנלקה הבטיח לא לחגוג שוב עם התנועה האנטישמית

אחרי שספג ביקורות על החגיגה עם התנועה שמייצגת תנועה ניאו נאצית, הבטיח חלוץ ווסט ברומיץ' לא לחזור על כך. ההתאחדות הנאגלית ממשיכה לחקור את המקרה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.12.13 - 17:21
אנלקה והתנועה שעוררה זעם (gettyimages)
אנלקה והתנועה שעוררה זעם (gettyimages)
תחילת כתבה

אחרי שהסתבך עם התאחדות הכדורגל האנגלית ועם המבקרים בעקבות התנועה הניאו-נאצית שעשה אחרי כיבוש שער, התחייב ניקולה אנלקה שלא לחזור על התנועה הזו שנית. כזכור, אנקלה כבש ב-3:3 של ווסט ברומיץ' מול ווסטהאם  וביצע הצדעה המייצגת תנועה ניאו-נאצית  כחלק מהחגיגה לאחר הכיבוש.

אנלקה, שחזר למגרשים אחרי חודשיים, הציב את כף יד שמאל בצורה פתוחה על זרוע ימין. מדובר בהצדעה שקיבלה את הכינוי "לה קנל" (La Quenelle), והפכה לנפוצה בימים אלה על ידי השחקן והפעיל הפוליטי דיודונה אמבלה אמבלה, שמשויך למפלגת הימין הקיצוני בצרפת. אנלקה טען כי הוא עשה את התנועה כמחווה לחבר, אך לא התכוון לפגוע באף אחד.

היום, הגיע אנלקה לאימון ושוחח עם המנהל המקצועי של ווסט ברומיץ', ריצ'ארד גרליק שביקש ממנו לתת הסברים. "המועדון מכיר בכך שהתנועה שביצע אנקלה פגעה ברגשותיהם של חלקים נרחבים מהאוכלוסייה וביקשנו ממנו לא לבצע אותה שוב. אנלקה הסכים מיד לבקשת המועדון".

למרות ההסברים וההבטחות, ההתאחדות האנגלית תמשיך לחקור את הנושא. "אנלקה ימשיך להיות בסגל המודעון במשחקים הקרובים, עד אשר ההתאחדות תחליט על צעדיה".