אנלקה לא התנצל, אבל הבטיח לא להצדיע שוב

החלוץ הסכים שלא לחזור על התנועה האנטישמית. יענש ב-5 משחקים בחוץ? גם סמיר נאסרי שצולם בעבר מבצע את התנועה הבהיר: "לא היתה כוונה אנטישמית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.12.13 - 18:10
צפוי לחטוף עונש בכל מקרה (gettyimages)
צפוי לחטוף עונש בכל מקרה (gettyimages)
תחילת כתבה

ספק רב אם הוא יצליח להוריד מעצמו את האש, אבל ניקולה אנלקה מנסה לכפר על הטעות. חלוץ ווסט ברומיץ', שחגג שער עם הצדעה אנטישמית במשחק מול ווסטהאם, התחייב שלא לחגוג בצורה הזו יותר, כך לפי הודעה לתקשורת שפירסם המועדון. עם זאת, התנצלות רשמית עדיין לא נשמעה מפיו של הצרפתי, והוא עלול לספוג עונש הרחקה של עד 5 משחקים.

בתחילה, ברומיץ' התעקשה לתמוך בשחקן שלה וטענה שאין פסול באופן בו אנלקה ציין את כיבוש השער. אלא שבהודעה היום (שני) נכתב: "המועדון מבין לחלוטין שחגיגת הגול של ניקולה גרמה להעלבת מספר אנשים, וביקש מהשחקן שלא לבצע את ההצדעה הזו בשנית. ניקולה הסכים מיד לעמוד בבקשה".

בהתאחדות האנגלית ממשיכים בחקירת המקרה, כאשר החלוץ הצרפתי צפוי לעמוד לדין ולהיענש בהרחקה ממספר משחקים. אנלקה עצמו הסביר לאנשי המועדון שההצדעה לא פורשה נכון ומבחינתו היא לא פוגענית, אך בצרפת וגם באנגליה גוברים הקולות שודרשים להעניש אותו בצורה חריפה.

כזכור, אנלקה ביצע את הצדעת ה"קנל", שהפכה לפופולרית אצל תומכי הימין הקיצוני בצרפת על ידי הפעיל הפוליטי דיודונה אמבלה אמבלה. יש המשייכים את ההצדעה הזו, סוג של מועל יד הפוך, לתנועה הניאו-נאצית, ואחרים טוענים שהיא אנטישמית בלבד.

מי שנתפס בעבר מצולם מבצע את "הקנל" הוא שחקן מנצ'סטר סיטי סמיר נאסרי. הערב הצרפתי הבהיר בחשבון הטוויטר שלו כי לא היתה מאחורי הדבר כוונה אנטישמית, אלא מדובר אך ורק בתנועה אנטי ממסדית.