אנלקה לדין על ה"קנל", צפוי להרחקה ממושכת

החלוץ יואשם בגין התנועה הגזענית. אם יורשע על ידי ההתאחדות, הוא יושעה מ-5 משחקים לפחות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.01.14 - 11:11
ישלם מחיר כבד. אנלקה וה"קנל"
ישלם מחיר כבד. אנלקה וה"קנל"
תחילת כתבה

ניקולה אנלקה לא צפוי לשחק הרבה כדורגל בתקופה הקרובה. ההתאחדות האנגלית החליטה להעמיד לדין את חלוץ ווסט ברומיץ', שסימן את תנועת ה"קנל" המזוהה עם הימין הקיצוני במולדתו צרפת. אנלקה, ששיחק 77 דקות ב-1:1 מול אברטון, צפוי לקבל היום (שלישי) את גזר דינו, שעל פי ההערכות יכלול הרחקה של לפחות 5 משחקים.

התנועה שסימן אנלקה מסבכת אותו וכבר סיבכה את הקבוצה שלו, כאשר הבעלים היהודי של חברת "זופלה", אלכס צ'סטרמן, הודיע כי יפסיק לשמש כספונסר של ווסט ברומיץ' בעקבות המחווה הגזענית של הצרפתי. צ'סטרמן דרש מהמועדון שלא לכלול את אנלקה בסגל למשחק מול אברטון, אחרת יחדול מלהזרים כספים. החלוץ, כאמור, היה על הדשא.

בכל הנוגע לההעמדה לדין, לווסט ברומיץ ואנלקה ניתנת אופציה לערער עד מחר, אולם מקרים קודמים מלמדים כי לא מוגש ערעור כאשר די ברור כי הוא יידחה. אנלקה, אם כן, צפוי לעמוד בפני דין משמעתי ולספוג עונש מה-FA, בהתאם לחוק אנטי-גזענות.

להתאחדות האנגלית לקח לא פחות משלושה שבועות כדי להגיע להחלטה להעמיד את אנלקה לדין, החלטה שהתקבלה רק אחרי חקירה מעמיקה של ה"קנל", והשלכותיה של התנועה השנויה במחלוקת שמתפשטת לאחרונה ברחבי אירופה.