מאמן בהפתעה: פליקס מגאת' הוחתם בפולהאם

רנה מולנסטיין פוטר, אקס באיירן מינכן הפך למאמן הגרמני ה-1 בפרמיירליג

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.02.14 - 22:32
"סאדאם חוסיין של הכדורגל" חוזר. מגאת' (GETTYIMAGES)
"סאדאם חוסיין של הכדורגל" חוזר. מגאת' (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהבדרך כלל, סוכניות ההימורים באנגליה מנהלות 'ליינים' מפורטים מאוד על סיכוייו של כל מאמן לאבד את תפקידו בכל רגע נתון, וכן את סיכוייו של כל מאמן על הפלנטה בערך לקבל ג'וב בפרמיירליג, אבל ספק גדול אם את הצעד המדהים הזה מישהו צפה: פולהאם הודיעה הערב (שישי) במפתיע כי פליקס מגאת' מונה למאמן הקבוצה במקומו של רנה מולנסטיין, שפוטר.

מדובר במהלך מפתיע מאוד של הבעלים האמריקאי שאהיד קאן, שכן מולנסטיין נחת בקרייבן קוטג' רק לפני חודשיים. בסופ"ש האחרון ההולנדי עוד הספיק להוציא 2:2 דרמטי באולד טראפורד, אבל כנראה שההפסד 3:2 לליברפול ברביעי הלחיץ את קאן, שהשקיע מיליונים ברכש בחלון ההעברות.

"הם פשוט איבדו את הראש ולחצו על כפתור המצוקה", אמר מולנסטיין, שקיבל את הג'וב אחרי 12 שנים כעוזרו של אלכס פרגוסון ביונייטד. "הם פעלו מתוך פחד לרדת ליגה ובצורה אמוציונלית - אבל היי, זה הכדורגל", הסביר המאמן היוצא. מצדו של הבעלים נמסר בתגובה: "עם 12 מחזורים לסיום, אנחנו כבר לא יכולים לקבל תוצאות כאלה. היינו חייבים להגיב".

אם עד כאן הסיפור עוד סטנדרטי, הרי ששמו של המחליף בהחלט טרף את כל הקלפים. מדובר באקס באיירן מינכן, פליקס מגאת', שישב 15 חודשים בבית אחרי הפיטורים מוולפסבורג וכעת חתם אצל הקוטג'רס לשנה וחצי. הגרמני בן ה-60, שזכה ב-3 אליפויות בבונדסליגה (2 דאבלים עם באיירן, האליפות האחרונה עם וולפסבורג ב-2009), נודע באופיו הקשוח ובכינוי שהדביקו לו חניכיו "סאדאם חוסיין של הכדורגל". מעתה הוא ינסה להיות האיש שישאיר את פולהאם בליגה, ו-12 המשחקים הבאים שלה תחתיו צפויים להיות מסקרנים מאוד.