אנלקה: אין לי בעיה עם יהודים. ה'קנל' לא הובנה

החלוץ שהורחק בעקבות התנועה הגזענית לא מוכן לשתוק יותר: "זה כמו שיגידו שכל מוסלמי הוא טרוריסט. האנשים שהפכו את זה לאנטישמי או יאסרו עלינו יום אחד לאכול אננס"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.14 - 12:02
לא הבינו אותו נכון? אנלקה עושה הגנה
לא הבינו אותו נכון? אנלקה עושה הגנה
תחילת כתבה

הוא הורחק ל-5 משחקים בעקבות תנועת ה"קנל" והחליט לעזוב במחאה את ווסט ברומיץ'. היום (שישי) ניקולא אנלקה כבר לא שותק. החלוץ הצרפתי החליט להגן על עצמו, על התנועה שביצע ועל המניעים שלה, ולצאת נגד כל מי שהאשים אותו באנטישמיות או גזענות מכל סוג שהוא.

אחרי כיבוש שער במדי ווסט ברומיץ' אנלקה חגג עם תנועה שהפכה בשנה החולפת למזוהה עם דיעות קיצוניות וגזעניות בצרפת, ואותה הנחיל הקומיקאי הצרפתי דיודונה. האחרון הספיק להפוך לדמות שנואה ורדופה במולדתו, ואנלקה נענש על שהביע בו תמיכה באמצעות אותה תנועת "קנל". "העובדה שאנשים מסוימים עשו את התנועה הזאת מול בתי כנסת, אומרת שזה הופך אותה לתנועה אנטישמית וגזענית בכל מקום ובכל סיטואציה?", תהה אנלקה בראיון לתקשורת הצרפתית, "מצטער, אבל אני לא קונה את זה. ניסיתי לעכל את כל העניין הזה, אבל זה פשוט לא יורד לי בגרון".

 

אנלקה המשיך והגן על עצמו, כשהוא טוען שמדובר בלא יודע מאשר מחווה לחברו הקומיקאי, ללא קשר לשום דעה פוליטית: "ה'קנל' שלי לא הובנה כראוי. אין לי שום רקורד של גזענות או אנטישמיות, ואין שום ראיות שתומכות בטענה כזאת. מעולם לא היתה לי בעיה עם הקהילה היהודית, ובעצם למה שבכלל תהיה לי? יש כל כך הרבה שאלות וכל כך מעט תשובות".

אנלקה לא רק הגן, הוא גם יצא להתקפה. "אם אני מבין נכון, כל הכמרים הם פדופילים וכל המוסלמים טרוריסטים", אמר החלוץ הצרפתי בנימה צינית, "על אותו עיקרון, אם כל זה יימשך, אז אותם אנשים שהחליטו שהתנועה הזאת אנטישמית יחליטו לאסור עלינו לאכול אננס" (המופע הקומי של דיודונה נקרא "שואננס").

"כן, זו תנועה וולגרית, בזה אני מוכן להודות", הוסיף אנלקה, "אבל מעולם לא היתה לי שום כוונה דתית. אני לא אנטישמי ולא גזעני, והתנועה שביצעתי היתה בסך הכל מחווה לחבר טוב. בשלב מסוים נצטרך כולנו להפסיק להיות פרנואידים ולחשוב שאנחנו כל הזמן במלחמה. האנשים שכתבו את הכותרות נגדי לא מכירים את החיים שלי".