"יש לנו מרווח לטעויות, או לטעויות של שופטים"

מוריניו וצ'לסי שוב נגד השיפוט, הפעם אחרי ה-1:1 אצל יונייטד: "אם אדבר מכל הלב - אכנס לצרות". ואן חאל: "התגובה של ואן פרסי אחרי השער היתה טיפשית"

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.14 - 09:00
מוריניו, מישהו מופתע שהוא נגד השיפוט? (GETTYIMAGES)
מוריניו, מישהו מופתע שהוא נגד השיפוט? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

חודשיים אחרי פתיחת העונה, אפשר לומר בבטחון כי צ'לסי נמצאת בשליטה מלאה בליגה האנגלית. יחד עם זאת, את שתי היריבות הגדולות ממנצ'סטר, ז'וזה מוריניו לא הצליח להכניע. אחרי 1:1 בחוץ עם סיטי, הטוענת הבכירה לכתר סיימה ב-1:1 גם עם יונייטד באולד טראפורד ופספסה הזדמנות להגדיל את הפער מהאלופה המכהנת לשמונה נקודות.

לצאת עם נקודה ממפגש עם השדים האדומים בתיאטרון החלומות זה אף פעם לא דבר רע כל כך, אלא שאת מאמן מוליכת הפרמיירליג התוצאה לא סיפקה - וזה לא היה הדבר היחידי שהפריע לו. "המיוחד", כפי שעשה לא פעם ולא פעמיים במהלך הקריירה אחרי משחקים בהם לא ניצח, האשים את השופט.

"האדום לאיבנוביץ'? ראיתי את זה מגיע. אני מעדיף לא לדבר על הכרטיס הצהוב השני, מכיוון שאם אדבר על זה אז אצטרך לדבר על הרבה דברים", תקף מוריניו והמשיך: "הפנדל שהיה צריך להישרק אחרי שאיבנוביץ' הוכשל, שליפת הכרטיסים, העבירות שלא נשרקו לטובתנו - הרבה דברים הלכו נגדנו. אם אדבר על כל זה מכל הלב - אכנס לצרות".

למרות שלא הצליחה לגבור על יונייטד, צ'לסי הגדילה את הפער ממנצ'סטר סיטי ל-6 נקודות - פער שללא ספק מציב אותה במושב הנהג. כשנשאל על היתרון בטבלה, מוריניו שוב דיבר על השיפוט: "יש לנו עכשיו מרווח קטן לטעויות, או לטעויות של שופטים. התוצאה מול יונייטד היא לא התוצאה שרצינו, אבל הדרך שבה הופענו מוכיחה לנו שאנחנו לא צריכים להסתכל על אף אחת אחרת". 

מנגד, התחושות טובות קצת יותר. מועדון כמו מנצ'סטר יונייטד לא יכול להיות מרוצה לחלוטין מנקודה בבית, אבל לאור העובדה ששער השיוויון הגיע בדקה ה-94 (רובין ואן פרסי כבש), הצד המארח בהחלט היה השמח יותר. "הגיע לנו לכבוש. אני חושב שגם ז'וזה מוריניו יודע את זה", אמר בסיום לואיס ואן חאל והוסיף: "הדבר המספק ביותר היה לראות את האמונה אצל השחקנים, הם לא הפסיקו לרוץ לרגע".

על החגיגה אחרי השער של בן ארצו, שהוריד את החולצה וספג כרטיס צהוב, אמר המאמן ההולנדי: "זו היתה תגובה טיפשית מצד רובין. אני יכול להבין שהוא היה נרגש מאוד אבל זה לא חכם לקבל כרטיס צהוב בגלל דבר כזה".