החלום ושברו: הכישרון שיחמיץ את יונייטד

ההרחקה בדקה ה-94 שברה את הלב של קאן. סיפור על הכדור

מור רכס  26.01.18 - 17:54
תחילת כתבה

למי מאיתנו לא היה חלום ילדות? אחד חלם להיות אסטרונאוט ולטוס לחלל, השני פינטז על לעזור לכל עניי תבל וחלומו הרטוב של השלישי היה בכלל לגור באחוזת פלייבוי. כל מה שאוטיס מוחמד קאן רצה בתור ילדון זה לגדול ולשחק במנצ'סטר יונייטד הגדולה.

דרכו של קאן על כר הדשא התחילה בדיוק כמו כל סיפור סינדרלה טיפוסי: "נולדתי וצמחתי בשכונת אשטון אנדר ליין, באזור הפחות נוצץ של מנצ'סטר. הוריי ידעו שכדורגל ירחיק אותי מצרות ורשמו אותי לקבוצת האפרוחים של השדים האדומים" סיפר אוטיס שגדל במשפחה ממוצא פאקיסטני ברובע המהגרים של העיר.

מגיל 7 עד גיל 12 אוטיס עוד הספיק ללבוש את המדים האדומים של הקבוצה אותה אהד מיום היוולדו, אך בשלב מסויים הראו לו את הדרך החוצה והוא הצטרף למחלקת הנוער של שפילד יונייטד. מאז אותו רגע, הקריירה של הקשר ההתקפי לא הצליחה לנסוק אומנם קאן דחה הצעה "מפתה" ללבוש את מדיה של נבחרת פאקיסטן במוקדמות מונדיאל 2018, אך מלבד אותו רגע מרגש והשתתפות מוצלחת במסלול המכשולים הטלוויזיוני "נינג'ה הירו", בשנים האחרונות הבחור בעיקר דשדש לו ברחבי הליגות הנמוכות בממלכה.

אחרי שבילה בתחנות ביניים מוזרות כגון בוקסטון, מאטלוק טאון, בארו ועוד, בשנת 2016 קאן הצעיר ( 22 ) חתם ביאוביל טאון מהליגה השלישית וסוף כל סוף מצא בית חם. ישנו משפט באנגלית שאומר " if you can't beat them join them" אצל אוטיס, משפט זה עובד בצורה הפוכה מאז שחלום ילדותו נגנז. "בתור ילד חלמתי כל יום על הרגע שאעלה לראשונה לשחק בשורות יונייטד באולד טראפורד. כשגדלתי החלום התהפך, כל מה שרציתי היה לשחק מולם ולהראות להם מה הם הפסידו"

רצה הגורל והגרלת הסיבוב הרביעי בגביע האנגלי סידרה למספר 7 מיאוביל, מפגש מרתק מול מנצ'סטר יונייטד וקרבה אותו עד כדי מרחק נגיעה מהחלום. אותו גורל גם רצה שרגע לפני הגשמת החלום, קאן יורחק באופן טראגי בדקה ה-94 במשחק הליגה האחרון מול צ'סטפילד.

עמוק בתוך תוספת הזמן, קאן הפסיק לשחק לאחר שהוכשל בבירור ע"י שחקן יריב. להפתעתו הרבה, שופט המשחק -קווין ג'ונסון, הורה על המשך המשחק ומאותו מהלך נולד שער הניצחון הדרמטי של צ'סטרפילד. הקשר ההמום שלא האמין למראה עיניו, רץ לשופט בריצת אמוק, נתקל בו בהפגנתיות וראה את הכרטיס האדום האכזרי בחייו.

החל מאותו הרגע אוטיס וקבוצתו שיגרו עשרות מיילים ומכתבי התנצלות קורעי לב להתאחדות האנגלית ואפילו לשופט בכבודו ובעצמו "אדון ג'ונסון כל חיי כיבדתי את את השופטים והחלטותיהם, באמת ובתמים לא היתה לי שום כוונה ליצור עימך מגע אך ללא כוונה החלקתי", כתב אוטיס וציפה לנס.

למרות הניסיונות הרבים, תחנוניו של קאן לא צלחו. ההתאחדות האנגלית הרחיקה אותו ל-5 משחקים עם אפשרות לערעור רק אחרי משחק הגביע. "זאת התקופה הגרועה בחיי", צייץ קאן בחשבון האינסטגרם לאחר גזר הדין שניפץ את חלומו.

אם כבר בחלומות עסקינן. אין ספק שהגביע האנגלי הוא המקום בו נרקמים ניסים וחלומות, אז קאן בינתיים יכול להחזיק אצבעות לתוצאת תיקו, שתביא אותו ואת קבוצתו לגומלין בתיאטרון החלומות, בו חלם לשחק מגיל 7.

#סיפור_על_הכדור