"דאגה של ממש": ביקורת בליברפול על ההכנה

אחרי התבוסה לנאפולי, קלופ מבטיח: "נראה אחרת בשבוע הבא"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.19 - 10:14
בבעיה? קלופ (getty)
בבעיה? קלופ (getty)

תגיות: ליברפול

תחילת כתבה

זה עוד לא משבר, אבל ברור שאלופת אירופה רצתה פתיחה אחרת: ליברפול סגרה רצף של ארבעה משחקי הכנה ללא ניצחון, שאתמול (ראשון) הגיע לשיאו עם תבוסה 3:0 מול נאפולי. הקבוצה של יורגן קלופ, אחרי אחת העונות הגדולות בתולדות המועדון (מספר הנקודות השני בגובהו בתולדות הפרמייר ליג וזכייה בגביע אירופה לאלופות), אך ללא חיזוק בעל ערך חווה סוג של ירידה ביכולת, רגע לפני המשחק שיפתח את העונה באנגליה, "מגן הקהילה" המסורתי מול האלופה מנצ'סטר סיטי.

"הספקות המעיקים אחרי מסע המשחקים בארה"ב, הפכו לדאגות של ממש אחרי נאפולי", נכתב הבוקר ב"ליברפול אקו". "הקבוצה נראתה רע בהגנה ולא מאורגנת מספיק בקישור, משחק הלחץ לא היה קבוצתי והמערך לא היה מהודק מספיק". הביקורת התמקדה גם בחוסר הרכש: "עולה השאלה גם לגבי העומק של הסגל, דיבוק אוריגי ואלכס אוקסלייד-צ'מברליין אמנם התקדמו ביכולת שלהם, אך עדיין לא מסוגלים למלא את המקום בהתקפה".

עם זאת, ולמרות הביקורות, יש גם נסיבות מקלות: חמישה שחקני מפתח עברו קיץ ארוך במיוחד, ולא עברו את ההכנה עם המייטי רדס: השוער אליסון והחלוץ רוברטו פירמינו סייעו לברזיל לזכות בקופה אמריקה, מוחמד סלאח הודח בשמינית גמר אליפות אפריקה, סאדיו מאנה הגיע עד הגמר (ויחזור לסגל רק בשני הקרוב), וגם נאבי קייטה ושדראן שאקירי ישובו מפציעות מהן סבלו במהלך הקיץ.

החיסורים הדהדו גם מדבריו של המנג'ר יורגן קלופ, לאחר המשחק אמש: "לא פשוט לאבד שישה שחקנים, וההכנה שלנו היתה צריכה להיות טובה בהרבה, אבל אם היריבה שלנו (מכוון לסיטי) חושבת שתהיה לה 'עבודה קלה' בשבוע הבא, אנחנו נהיה חיה אחרת".