רודיגר ספג תנועות גזעניות מאוהדי טוטנהאם

לפי טענתו של בלם צ'לסי, קהל התרנגולים קרא לעברו קוף

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.12.19 - 21:01
תקרית מכוערת בטוטנהאם סטדיום
תקרית מכוערת בטוטנהאם סטדיום
תחילת כתבה

פרנק למפארד ניצח את ז'וזה מוריניו בדרבי לונדוני מסקרן, אבל הגזענות בכדורגל האנגלי שוב הרימה את ראשה המכוער והעיבה על כך. במהלך ה-0:2 של צ'לסי אצל טוטנהאם, אנטוניו רודיגר טען שספג קריאות גזעניות מצד אוהדי המארחת מה שלא זכה להתייחסות רצינית מצד צוות השיפוט.

זה קרה בסביבות הדקה ה-70. צ'לסי כבר הייתה ביתרון כפול וגם ביתרון מספרי אחרי ההרחקה של יונג מין סון, מה שלא התקבל יפה בקרב אוהדי טוטנהאם. רודיגר אותת שספג סימני קוף מצד הקהל הלבן, ססאר אספיליקואטה התריע בפני השופט אנתוני טיילור שהתייעץ עם צוות השיפוט האם יש להפסיק את המשחק. במקביל, הכרוז בטוטנהאם סטדיום הודיע להפסיק את המחוות והמשחק חודש מיידית.

יש לציין שלפי פרוטוקול שלושת השלבים של אופ"א, ברגע שישנן קריאות גזעניות על המשחק להיעצר למשך מספר דקות, אבל זה לא קרה. אגב, קהל טוטנהאם היה אחראי לתקרית גזענית נוספת לפני שנה עם זריקת קליפת בננה לעברו של פייר אמריק אובמיאנג, מה שהוביל להרחקת האוהד שביצע את העבירה למשך ארבע שנים. יש לציין שהתרנגולים כבר פתחו בחקירה על מנת למצות את הדין עם האחראים.

"רודיגר אמר שהוא שמע קריאות גזעניות, לא דיברתי איתו בעצמי, אבל אני אתמוך בו כמו שאני תומך בשאר השחקנים. למעשה, כל השחקנים האחרים היו צריכים לעשות זאת", הגן למפארד. "אני לא יודע אם זה נהיה גרוע יותר בכדורגל, אנחנו יודעים שיש פרוטוקול מיוחד וצריכים להתמודד עם זה בכל אצטדיון".

ומה היה לז'וזה מוריניו להגיד? "אני שונא גזענות בחברה ובכדורגל, אני מאוכזב שדברים כאלה קורים, אבל השופט עצר את המשחק, דיבר עם השחקנים והקפטנים. המועדון הזה גאה מאוד בהתמודדות עם המצבים הללו ותמיד ינסה להתמודד איתם", אמר הפורטוגלי והודה: "כשאני במשחק, אני מתרכז במשחק. הייתי רחוק מהאיזור".

וכמובן, שבדרך המיוחדת לו, מוריניו גם נתן את חוות דעתו בנוגע לפגיעה של יונג מין סון ברודיגר שעלתה לו באדום. "כנראה שרודיגר עושה סריקה בבית החולים על שבירת צלעות כי זאת בהחלט הייתה סיטואציה אלימה", הכריז בציניות. "אחת הסיבות שהתאהבתי במדינה הזאת היא שלא קוראים פה לשחקן כמוהו חכם, אלא בשמות אחרים שאני מעדיף לא להגיד".

באנגליה, כמובן התייחסו לפרשיה בהרחבה וכוכב ומאמן העבר גרהאם סונס תקף את היחס של ארגון השחקנים לכך: "מה היא עושה בנוגע לדברים הללו? בהחלט שום דבר. מעדיפים להתעסק במכירת זכויות שידור ולגרוף עוד כסף. לפני שבועיים היו קריאות הומופוביות גם במשחק של ברייטון והפנו לכך גב. הם עשו זאת גם שנים רבות קודם".

"הבהירו לנו שברגע שאנחנו חוזים בתקרית גזענית אנחנו חייבים לדווח על כך. טוני (רודיגר) אמר לי שהוא שמע שירים גזעניים כלפיו אז אמרתי זאת לשופט", סיפר ססאר אספיליקואטה. "אנחנו מודאגים ומודעים להתנהגות הזו ואנחנו חייבים לגרום לזה להיפסק. אלה דברים שקורים לא רק בכדורגל".