פפ: "ה-VAR פגע בנו המון ומעולם לא התלוננו"

מנג'ר סיטי הגיב לטענות שפילד. וגם הנתון הנהדר של אגוארו

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.12.19 - 22:52
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבהאמנם מנצ'סטר סיטי סיימה את שנת 2019 עם ניצחון לא פשוט מול שפילד יונייטד (0:2), אבל מה שתפס את הכותרות היה החלטת שיפוט שנויה במחלוקת, שהובילה לשער הראשון של התכולים. פפ גוארדיולה, שחגג הערב (ראשון) את ניצחונו המאה בפרמיירליג החליט לענות לביקורות של היריבה.

אז על מה כל המהומה? במצב של 0:0 בדקה ה-52, שפילד ניסתה להוציא התקפה מחצי המגרש שלה, אבל לצערה השופט, כריס קבאנה, הפריע למהלך התקין של המסירה, ובעקבות כך הכדור הגיע לקווין דה-בריינה, שבישל לסרחיו אגוארו. לפי החוקים החדשים, במידה וכדור פוגע בשופט, הוא מחויב להעניק את הכדור לקבוצה שהכדור היה בשליטתה, אך לרוע מזלה של האורחת, היא לא קיבלה שריקה.

"כולנו עושים טעויות, והיום השופט גם עשה", אמר כריס ווילדר. המנג'ר של שפילד הזכיר בעצמו גם את החוקים החדשים ואף הוסיף: "בוודאות בסיטואציה הרגישה שהייתה, הוא היה חייב לשרוק".

גוארדיולה לא נותר אדיש לביקורות, כשאמר: "יש לי רשימה ארוכה של החלטות VAR שפגעו בי ולא אמרתי שום דבר". המנג'ר הוסיף: "טעויות שיפוט נועדו לשופטים, והם צריכים לפתור את זה בין עצמם".

מעבר להחלטות השיפוט הייתה גם התמודדות. גוארדיולה שעד השער המדובר קבוצתו התקשתה מאוד: "אני מבין למה שפילד נמצאים במיקום שלהם בטבלה", אמר המנג'ר הספרדי על יריבתו, שהפסידה לראשונה במשחק חוץ, מאז ינואר שנה שעברה, "הם הקשו עלינו מאוד במחצית הראשונה, אבל בשנייה היינו הרבה יותר טובים".

 

 

כנראה שהניצחון ה-100 שלו בפרמיירליג גרם לו להרגיש בנוח, כשסיפק עקיצה נוספת, הפעם על משחקי חג המולד: "אפשר להגיד תודה לפרמיירליג שמאפשר לנו שלושה ימי מנוחה עד המשחק הבא".

איש מנצ'סטר סיטי נוסף שרשם הישג מרשים הוא סרחיו אגוארו, שחזר מפציעה לאחרונה. החלוץ הארגנטינאי שכאמור כבש את השער הראשון היום, הוסיף למאזנו את הקבוצה ה-32 נגדה הוא כובש בפרמיירליג, מתוך 33 יריבות אותן פגש.