קלופ: "בכורה למינאמינו? עדיין לא בטוח"

מנג'ר ליברפול לקראת הדרבי בגביע: "הוא הגיע בכושר טוב". וגם: אנצ'לוטי היה מועמד לאנפילד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.01.20 - 18:28
(getty)
(getty)
תחילת כתבהבמשחק המרכזי של הסיבוב הראשון בגביע האנגלי, מחר (ראשון) יארח אנפילד את הדרבי בין ליברפול ואברטון, שהפך למעניין במיוחד בשל הדמויות שעומדות על הקווים. מצד אחד יורגן קלופ, מי שנחשב לאחד המאמנים הטובים בעולם כיום, שיוביל את המייטי רדס. אבל מהצד השני יחכה לו שועל ותיק במיוחד: קרלו אנצ'לוטי, שמונה למנג'ר הטופיז בסה"כ לפני שבועיים. עד היום, השניים נפגשו שש פעמים (כולם בליגת האלופות) - וידו של האיטלקי על העליונה. שלושה משחקים הוא ניצח (פעמיים כשאימן את נאפולי מול ליברפול, ופעם נוספת כשאימן את ריאל מדריד מול דורטמונד), בשניים סיים בתיקו ורק באחד הוא הפסיד מול יריבו הגרמני.

אולם, דרכיהם הצטלבו לא רק על הדשא: ה"טלגרף" הבריטי חשף אתמול, כי אנצ'לוטי היה מועמד לאמן את ליברפול במקומו של ברנדן רוג'רס. זה קרה באוקטובר 2015, לאחר שהמנג'ר הצפון אירי פתח את העונה לא טוב באנפילד, ונאלץ לעזוב. קלופ תמיד היה המועמד המועדף על קבוצת פנוויי, התאגיד שמחזיק בבעלות על ליברפול, אך הם ראיינו גם את אנצ'לוטי.

"אחרי שעזבתי את ריאל מדריד, דיברתי עם הבעלים", גילה אנצ'לוטי בעצמו, "הם חיפשו אחרי מנג'ר חדש, אבל בסופו של דבר אני חושב שהם עשו את הבחירה הנכונה עם יורגן. הוא עושה עבודה נהדרת שם, וזה בהחלט הוכיח את עצמו". ע"פ הכתבה, ההיכרות הנרחבת של קלופ עם סגל הקבוצה, היא שבסופו של דבר היטתה את הכף בעד הגרמני.
ומכאן - למשחק: במסיבת העיתונאים טרום המשחק, קלופ סירב להתחייב האם טאקומי מינאמינו, שהפעם יהיה רשאי לשחק, אכן יזכה להופעת הבכורה שלו במדים האדומים. "אנחנו באותו מצב, אבל אני עוד לא בטוח ב-100%. הוא היה איתנו רק בשלושה אימונים, וזה עדיין לא מספיק. אבל נחכה ונראה. הוא מגיע אחרי זמן ארוך בלי משחק, וזלצבורג לא הרשתה לו להתאמן איתנו במשך הזמן הזה. עם זאת, הוא הגיע בכושר טוב".

קלופ התייחס גם לתזמון המעניין: המשחק מחר יציין שלוש שנים בדיוק להופעת הבכורה של וירג'יל ואן דייק במדי ליברפול. גם אז, זה קרה במשחק גביע נגד אברטון - ו-ואן דייק הכריע את המשחק עם שער ניצחון בתוספת הזמן. "הוא היה קצת פצוע קודם", נזכר קלופ במסע"ת. "ובבוקר חשבתי לא לשתף אותו, אבל אח"כ תהיתי עם עצמי 'למה לא?'. אין ספק שזו הייתה החלטה מצוינת".

מנגד, האתגר של קרלו אנצ'לוטי יהיה גדול, גם אל מול ההיסטוריה: קרוב לעשר שנים עברו מאז הפעם האחרונה שאברטון ניצחה בדרבי. זה קרה ב-17 באוקטובר 2010, בגודיסון פארק במסגרת הליגה. כובשי השערים באותו משחק היו טים קייהיל (שמאז פרש) ומיקל ארטטה (שהיום מאמן את ארסנל). הזמנים השתנו מאוד, וליברפול היא בוודאי לא אותה קבוצה, אבל אנצ'לוטי שהכניס רוח חדשה - ינסה לחולל את ההפתעה הגדולה של הגביע האנגלי.