סדיו מאנה זכה בתואר שחקן השנה של אפריקה

הסנגלי הקדים את סלאח ואמר: "יום גדול עבורי. אני גאה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.20 - 23:04
תחילת כתבה

זכיה בליגת האלופות, הגעה לגמר אליפות אפריקה וריצה מדהימה בפרמייר ליג שאולי תסתיים באליפות: סדיו מאנה נהנה מאוד משנת 2019 והערב (שלישי) הוא גם קיבל חותמת ראויה לדרך שעבר. הכוכב הסנגלי של ליברפול זכה בתואר שחקן השנה באפריקה בפעם הראשונה בקריירה וכנראה שגם לא האחרונה.

"אני שמח וגאה לזכות בפרס הזה", אמר מאנה אחרי הזכייה, "מדובר ביום גדול עבורי. אני מודה לכל האנשים בסנגל, הם היו בשבילי כל הזמן ודחפו אותי קדימה. אני רוצה להודות למשפחה ובמיוחד לדוד שלי. אני מודה גם לליברפול, לנבחרת ולכל הסובבים אותה. כדורגל זה התפקיד שלי, אני אוהב את זה".

אפשר להגיד שבשנתיים האחרונות מאנה נישל את מוחמד סלאח מעמדת הכוכב הגדול של ליברפול וכעת גם מתואר שחקן השנה האפריקאי. המצרי, שזכה בתואר בשנתיים הקודמות הסתפק הפעם "רק" במקום השני כשאת השלישיה נועל ריאד מחרז שלקח חלק באליפות של מנצ'סטר סיטי.

מלבד זאת, בטקס החגיגי במצרים נחשפו גם ה-11 האפריקניים של השנה. מאנה וסלאח, כמובן, שמרו על מקומם בשלישיית ההתקפה ויחד עם ג'ואל מאטיפ סיפקו נציגות נאה לליברפול. בשער נבחר אנדרה אוננה; בהגנה, מלבד מאטיפ נבחרו סרג' אורייה, קאלידו קוליבאלי ואשרף חכימי; בקישור אידריסה גיי, מחרז וחאקים זייש ובהתקפה, לצד סלאח ומאנה נבחר פייר אמריק אובמיאנג.