"התחנן להגיע לארסנל": ססק בסיפור מהעבר

הקשר הספרדי התארח בפודקאסט אוהדים ונזכר בקיץ 2009

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.03.20 - 18:53
(GETTYIMAGES)
(GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

בזמן שכמעט כל הליגות וענפי הספורט השונים הושבתו בוקר בהיר אחד, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, ספורטאים ואפילו מנהלים "עלו על משהו". באמצעות חשבון הטוויטר, שיחה בפודקאסט וכיוצא בזה, אנשי הספורט חושפים סיפורים מהעבר שלא סופרו לפני כן. זה לא רק נותן פרספקטיבה אחרת לאירוע כזה או אחר, אלא גם עוזר להעביר את הזמן בימים שבהם נראה לפעמים כי הזמן עומד מלכת.

האחרון לשתף בסיפור מהעבר היה ססק פברגאס, שהתארח בפודקאסט הנוגע בענייני ארסנל. הקשר הספרדי, שלבש את מדי התותחנים בין השנים 2003-2011, חשף כי אי שם בקיץ 2009 - הוא היה לא רחוק מלזכות בחבר ספרדי לקישור, ואפילו פעל נמרצות כדי שהמהלך ייצא לפועל. כפי שבוודאי כבר הבנתם, פברגאס וארסנל נשארו גם במקרה הזה בידיים ריקות.

בקיץ 2009, אחרי חמש עונות בליברפול, ספרדי אחר חיפש אתגר חדש. ארסנל, כך על פי פברגאס, הייתה בראש סדר העדיפויות שלו. "הייתי עם צ'אבי אלונסו על הקו לאורך כל הקיץ, הוא רצה כל כך להגיע אלינו, ממש התחנן בפני כולם להצטרף לארסנל", חשף ססק בן ה-32 והוסיף: "הוא באמת רצה מאוד להגיע, ואני עשיתי את המיטב - דיברתי עם מי שצריך לדבר והבעתי את דעתי, חשבתי שהוא יכול להיות תוספת פנטסטית עבורנו".

אז מה השתבש? "אני לא מנהל מקצועי, אני מסתכל על הדברים ממבט של שחקן", ניסה פברגאס להסביר, "כשאני רואה שחקן שכל כך רוצה להגיע, אז לדעתי זה אמור להיות קל. כמה פעמים במהלך התקופה בארסנל הייתי מתוסכל מהיעדר ה'פוש' האחרון. השחקן 'היה מת' להצטרף אלינו, זה נראה אז כל כך קל לבצע את העסקה הזאת".