דיווח: "אברטון רוצה את בייל וחאמס"

שחקני ריאל יתאחדו עם אנצ'לוטי? הכחולים מכוונים גבוה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.04.20 - 09:09
תחילת כתבה

לא ברור לאיזה כיוון בדיוק יילך הכדורגל אחרי משבר הקורונה. מעבר לשאלה הפרקטית בהרבה - מתי ואיך בדיוק יחזרו לשחק, מגיעה גם השאלה איך הכדורגל ייראה: מבחינה כלכלית או תקציבית, האם הסכומים הגבוהים יישארו או שמא תהיה ירידה וחזרה לשפיות. מי שעוקבת בעניין אחרי ההתרחשויות היא אברטון: המועדון הצנוע בד"כ, מחפש לכוון גבוה. הצהרה ראשונה בכיוון הגיע באמצע העונה הנוכחית, כאשר מרקו סילבה הוחלף באחד מגדולי המאמנים ביבשת, קרלו אנצ'לוטי.

האיטלקי לא ממש הצליח להרים את הטופיז לגבהים חדשים (אחרי הכל, הקבוצה בסה"כ במקום ה-12 בפרמייר ליג), אבל - כמיטב הקלישאות של המאמנים הישראלים - את הקבוצה הזאת, הוא לא בנה. ולקראת העונה הבאה, הבעלים של הצד הכחול בליברפול מכוונים בגדול.

ע"פ דיווח שמתפרסם הבוקר (שישי) ב"מארקה" הספרדי, אנצ'לוטי שוקל איחוד עם שניים מכוכביו לשעבר בריאל מדריד: חאמס רודריגס וגארת' בייל. גם שמו של ארון ראמזי, שחקנה של יובנטוס וחברו של בייל לנבחרת וויילס, עלה כמועמד לחזק את הכחולים. המטרה, כפי שהוצהר, היא שאברטון תהפוך להיות מועדון שמתמודד על תארים.

הקולומביאני והוולשי לא ממש התאקלמו בריאל מדריד של העונה. רודריגס נדחק אחורה ברוטציה, בעוד בייל אמנם מקבל דקות אבל סובל ממשבר אמון חריף מצד הקהל; וקיים אצלו פיתוי גדול לחזור בכל זאת לאנגליה. עם זאת, לפחות פומבית, לבייל יש עוד שנתיים בחוזה (וסוכניו הצהירו כי ימצה את תקופת ההתקשרות עד תומה). לרודריגס, ששיחק תחת אנצ'לוטי גם בבאיירן מינכן, יש רק עוד שנה אחת; וייתכן שהשכר הגבוה שיוצע לו באברטון עשוי להטות את הכף.

כזכור, רודריגס ובייל שיחקו תחת אנצ'לוטי בעבר במדריד. בייל היה אחד השחקנים המרכזיים בקבוצה של ריאל שזכתה בליגת האלופות ב-2014 (כולל שער במשחק הגמר נגד אתלטיקו), חאמס הגיע בקיץ שאחריו תמורת חוזה עתק, והיה אחד מהשחקנים המשמעותיים בקבוצה שאנצ'לוטי בנה - ואותה עזב בסיום העונה, לטובת הקדנציה הקצרה והכושלת עם רפא בניטס. כעת, כששניהם מחפשים דקות משחק ואתגר חדש, הם יכולים לקבל את זה בליברפול - כמובן, אם יהיה בכלל לאן לחזור.