זה לא רונאלדו: הזר הגדול בתולדות אנגליה

שירר ורייט בחרו את הטופ 3 שלהם, והסכימו על המקום הראשון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.04.20 - 20:07
תחילת כתבה

שחקנים זרים רבים וטובים עיטרו את הפרמיירליג לאורך השנים, אבל מי הגדול מכולם מבין אלה? אלן שירר ואיאן רייט, שני חלוצים אגדיים בכדורגל האנגלי, ערכו ביניהם דיון בנושא, בחרו כל אחד את שלושת הטובים ביותר - והגיעו להסכמה בנוגע למקום הראשון. יש להדגיש כי השניים התייחסו רק לשחקנים מיבשת אירופה שנחתו באנגליה. בכל מקרה, סביר להניח שהממצאים יפתיעו את חלקכם.

כריסטיאנו רונאלדו, תיירי הנרי ואדן הזאר, הם רק חלק קטן מאוד מהשמות הנוצצים של הזרים ששיחקו בפרמיירליג. אף אחד מהם, תאמינו או לא, לא נבחר למקום הראשון על ידי שירר ורייט. מי שזכה לכבוד - פה אחד - הוא לא אחר מאשר רוי קין, הקשר האגדי, אבל האפרורי-משהו, של מנצ'סטר יונייטד.

קין האירי הצטרף לכדורגל האנגלי ב-1990, אז חתם במדי נוטינגהאם פורסט. כעבור שלוש שנים עבר למנצ'סטר יונייטד, במדיה הפך לאגדה, תוך שהוא זוכה בשבע אליפויות ופעם אחת בליגת האלופות. "יש לי הערצה אדירה אליו. מעולם לא ראיתי אדם שאוהב כדורגל ומדבר על המשחק כמוהו", הסביר רייט.

שירר שיתף בסיפור מהעבר: "רוי קין היה שחקן מדהים. קני דלגליש חשב שהוא בדרך להצטרף אלינו לבלקבורן בקיץ 1993. העסקה כבר הייתה כמעט סגורה, אבל אז הוא שינה את דעתו ועבר למנצ'סטר יונייטד". והשאר היסטוריה.

ואם קין במקום הראשון, אז מי משלימים את הטופ-3? במקרה הזה, ובכן, לא הייתה הסכמה מוחלטת בין שני חלוצי העבר. רייט, אגדת ארסנל, בחר את תיירי הנרי למקום השני ואת כריסטיאנו רונאלדו הציב שלישי. שירר בחר גם כן את הנרי לסגן של קין, אבל התעלם מרונאלדו והציב את אריק קאנטונה על הפודיום.