"אם אתן לרונאלדו להיות קפטן, רוני ישתגע"

נוויל פחד, פרגוסון הטיל וטו. המאבק על הסרט ביונייטד 08'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.04.20 - 17:20
תחילת כתבה

נסו לשים את עצמכם רגע בנעליו של סר אלכס פרגוסון של שנת 2008, העונה בה זכה בליגת האלופות. היה לו את כריסטיאנו רונאלדו בדיוק בזמן הפריצה הגדולה, את וויין רוני בשיאו ועוד כמה שועלים ותיקים דוגמת ראיין גיגס, פול סקולס, ריו פרדיננד וקרלוס טבס. במקומו, את מי הייתם ממנים לקפטן?

על פניו, התשובה הראשונה שמתגלגלת על הלשון היא הכוכב הפורטוגלי שעתיד לזכות בתואר כדורגלן השנה בעולם, לא? ואם לא אז אולי הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה, רוני? אז זהו שלא כך חשב פרגוסון, שבחר דווקא להמשיך עם גארי נוויל, ששימש כקפטן בין השנים 2005-2011. הסיבה לכך, מספר נוויל יותר מעשור מאוחר יותר, היא הרצון לשמור על ההרמוניה בחדר ההלבשה - גם במצב בו נוויל עצמו בא ומחזיר את סרט הקפטן למאמנו.

"שנה אחרי שהפכתי לקפטן, נפצעתי והיה לי ממש קשה להמשיך", נזכר נוויל בראיון מיוחד ל'סקיי ספורטס'. "הרגשתי שאני לא יכול לתפקד כקפשטן במשך ארבע שנים. פניתי לסר אלכס בערך בעונה השלישית שלי כקפטן ואמרתי לו 'אני כבר לא ראוי לשמור על הסרט, הקבוצה הזו נמצאת ברמה שאני לא יכול לעמוד בה'. באמת הייתה לנו קבוצה נהדרת: רונאלדו, רוני, טבס, גיגס, סקולס, קאריק, פרדיננד, וידיץ', אברה, ואן דר סאר. היו כמה שמות גדולים".

אבל פרגוסון לא רצה לשמוע, טוען נוויל. "אתה תלבש את הסרט הארור. אתה וגיגס תתחלקו", פרגוסון אמר לנוויל. "אם אני אתן אותו לרונאלדו, רוני ישתגע. ואם אני אתן אותו לרוני, רונאלדו ישתגע. אם אני אתן אותו לוידיץ', פרדיננד לא יהיה מאושר. אתם השניים היחידים שנשארו, כך שאתם כלבי השמירה".

והאמת? זה עבד. העונה ההיא נגמרה בזכייה בליגת האלופות ובאליפות. נוויל המשיך ושימש כקפטן עד עונת 2011, אז וידיץ' הפך ליורשו. רונאלדו, שלא נבחר לתפקיד גם אחרך כך, בשום קבוצה בה כיכב, עזב לריאל מדריד שנה מאוחר יותר. ורוני, זה שהיה אמנם המנהיג על המגרש, הוצג כקפטן רק בשנת 2014 - לאחר שאלכס פרגוסון התפטר.