היום לפני: כשסיטי זכתה באליפות בדקה ה-95

8 שנים להיסטוריה בפרמייר ליג. דקה אחר דקה ממחזור הסיום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.20 - 14:46
תחילת כתבה

משיפולי הפרמייר ליג ועד לטופ האירופי: המסע של מנצ'סטר סיטי במילניום הנוכחי היה פשוט מטורף. הכסף הגדול מאבו דאבי הפך אותה לאימפריה של ממש ורגע המפנה הגיע בדיוק היום לפני שמונה שנים ובצורה שתיזכר לדורות. ב-2011/12, סיטי הצליחה לעשות את הבלתי ייאמן ולמחוק פער של 11 נקודות מהיריבה העירונית יונייטד ופנטזה על אליפות ראשונה אחרי 44 שנים.

סיטי ויונייטד הגיעו למחזור האחרון בליגה האנגלית עם אותו מספר נקודות כשהתכולים במקום הראשון תודות להפרש שערים עדיף. רוברטו מנצ'יני וחבורתו, שאירחו את קווינס פארק ריינג'רס, היו זקוקים לתוצאה שווה לזו של יונייטד, שהתארחה אצל סנדרלנד, או טובה יותר. השתלשלות האירועים המדהימה לפניכם:

דקה 20 באצטדיון האור: פיל ג'ונס מרים כדור באגף ימין, ההגנה של סנדרלנד לא מוכנה ו-וויין רוני מבקיע בקלילות מקרוב. 0:1 ליונייטד שעולה למקום הראשון.

דקה 39 באתיחד: יאיא טורה מכניס כדור לפאבלו סבאלטה שבעט למרכז השער, פאדי קני הדף רע והכדור חדר פנימה. 0:1 לסיטי שחוזרת למקום הראשון.

דקה 48: האתיחד בהלם. נגיחה רעה אחורה של ג'ולאון לסקוט הגיעה לדג'יבריל סיסה שדהר כל הדרך לשער והכניע את ג'ו הארט. 1:1 בין סיטי לק.פ.ר. כרגע: יונייטד חוזרת למקום הראשון.

דקה 55: ק.פ.ר נותרת בעשרה שחקנים מול סיטי. ג'ואי ברטון שולח מרפק לצווארו של קרלוס טבס וסופג אדום. תקווה לסיטי?

דקה 66: חלום בלהות באתיחד. סיטי תוקפת ותוקפת, אבל ק.פ.ר עוקצת בעשרה שחקנים. ארמנד טראורה הרים משמאל, ג'יימי מקי נגח פנימה. 1:2 לאורחת. יונייטד עדיין מובילה 0:1 ובפער שלוש נקודות בפסגה.

דקה 90+2: 2:2 באתיחד! דויד סילבה הרים קרין מימין, אדין דז'קו נגח מקרוב פנימה ורץ מיד בחזרה לנקודת האמצע. יונייטד עדיין במקום הראשון.

דקה 90+3: סיום באצטדיון האור. 0:1 ליונייטד שמחכה לבשורה מהאתיחד. כרגע היא אלופה.

דקה 90+5: דקה אחרונה בהחלט לעונה. סרחיו אגוארו מוסר למריו באלוטלי, חודר לרחבה ומקבל מסירה בחזרה. הגנת ק.פ.ר לא שומרת והארגנטיני מספק את הבעיטה החשובה בקריירה שלו. פנימה! 2:3 מדהים לסיטי עמוק בתוך תוספת הזמן. מנצ'סטר סיטי אלופה!