רוי קין: "הייתי נותן לדה חאה אגרופים במחצית"

קפטן העבר של יונייטד זעם. פרננדש: "לי ולפוגבה יש חיבור"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.20 - 07:29
תחילת כתבה

אחרי יותר משלושה חודשים, מנצ'סטר יונייטד רשמה אמש (שישי) חזרה צולעת לפרמיירליג, אחרי שסחטה 1:1 מטוטנהאם והאקס ז'וזה מוריניו בלונדון. כעת, אחרי 30 מחזורים, השדים האדומים רחוקים שתי נקודות מהמקום הרביעי שבו נמצאת מצ'לסי, שלה גם משחק חסר.

קבוצתו של אולה-גונאר סולשיאר ספגה כבר בדקה ה-27 שער מרגלי סטיבן ברחוויין, במהלך שכלל לא מעט טעויות בהגנה, ויכולת אומללה של דויד דה חאה. מי שזעם על כך במיוחד הוא קפטן יונייטד לשעבר, רוי קין, שפתח במונולוג רותח במיוחד באולפן "סקיי": "אני המום מהשער הזה. צפיתי בהרבה כדורגל לאורך השנים ואני בהלם. אני צופה בזה ורותח. לא יכול להאמין על לוק שואו. לנגוח כדור ואז לרוץ קדימה. אני מזועזע איך שחקן בינלאומי כמו הארי מגווייר עושה דבר כזה".

קשר העבר האירי, שידוע בגישתו הבלתי מתפשרת, זעם במיוחד על דה חאה: "אני חולה עד מוות מהשוער הזה. הייתי נותן לו אגרופים במחצית. זו הצלה שאמורה להיות סטנדרטית לשוער בינלאומי סטנדרטי. אני בהלם מוחלט. היו חייבים לקרות דברים במחצית. אם אני הייתי אולה, הייתי עושה שינויים ומוריד כמה שחקנים מהמגרש. לא הייתי נותן למגווייר ולדה חאה אפילו לעלות לאוטובוס של הקבוצה בסוף המשחק, שייקחו מונית בחזרה למנצ'סטר".

נקודה מעניינת עבור אוהדי יונייטד הייתה שיתוף הפעולה הראשון בין פול פוגבה לברונו פרננדש, שהוביל לשער השוויון. הצרפתי שחזר מפציעה ארוכה עלה מהספסל בדקה ה-63 וסחט פנדל, שאותו הפורטוגלי תרגם ל-1:1. "ברור שאנחנו מועדון שרוצה שהשחקנים הטובים בעולם ישתפו פעולה", אמר סולשיאר לאחר המשחק. "אנחנו רק צריכים לאזן בין ההגנה להתקפה. פוגבה הראה שהוא מסוגל לשחק לצד ברונו".

פרננדש התייחס אחרי המשחק לחיבור עם פוגבה, ולכך ששמח עבורו דבעט את הפנדל: "התאמנו קשה בשבועות האחרונים. כשהתאמנו בקבוצות הייתי עם פול, אז התחברנו בקלות. יש לי חיבור טוב עם כולם. הדבר הכי חשוב הוא הקבוצה וגם פול חושב כך. הוא סחט את הפנדל ואני בעטתי אותו, אז הקבוצה היא הדבר הכי חשוב".