יורגן קלופ בהצהרת כוונות: "לא מתכוון לעצור פה"

מנג'ר ליברפול שואף לעקוף את מנצ'סטר יונייטד. אנצ'לוטי החמיא: "הוא בנה את המכונה המושלמת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.06.20 - 08:41
תחילת כתבה

התחלה של שושלת חדשה? ליברפול זכתה שלשום (חמישי) באופן רשמי וסופי באליפות של אנגליה, לראשונה מזה 30 שנה, והיא עשתה זאת תוך צפייה במשחק מהסלון. מנצ'סטר סיטי הפסידה לצ'לסי, וכך נוצר פער גדול מספיק מהמקום הראשון לשני שבעה מחזורים לסיום העונה. מדובר בתואר האליפות ה-19 בהיסטוריה של המייטי רדס בליגה האנגלית הבכירה, אחד פחות בלבד מהשיאנית מנצ'סטר יונייטד, ולמנג'ר יורגן קלופ יש כעת הרבה שאיפות לעתיד עם הקבוצה שלו.

"אני לא מתכוון לעצור פה, אנחנו לא נעצור", הצהיר הגרמני. "אנחנו נישאר מרוכזים, כי אנחנו מזהים עכשיו הזדמנות. אבל המשפט 'לא נעצור' לא אומר שאנחנו עכשיו נזכה בכל דבר. אנחנו רוצים להשתפר, כי זה מה שקבוצות טובות אחרות יעשו. מנצ'סטר סיטי היא יוצאת מגדר הרגיל. אני לא יכול להבטיח כלום, אבל נעשה הכל על מנת להשתפר ואני חושב שזה בהחלט אפשרי".

על העובדה כי כעת לליברפול יש אליפות אחת פחות מיונייטד הוא הוסיף: "אנחנו משתמשים בהיסטוריה שלנו ולא נשארים תקועים מאחור בגללה. אנחנו נוודא שמעתה והלאה נמשיך להישאר קבוצה טובה. בכל מקרה, יש לנו עכשיו עוד שבעה משחקים, ואנחנו רוצים להציג את הכדורגל הכי טוב שלנו. השיא של 100 הנקודות? להשיג כמות כזאת זה נשמע לי נחמד מאד, אבל אני לא בטוח שזה אפשרי כי שישה משבעת המשחקים שנותרו הם ממש קרובים ובפרק זמן קצר".

כמו כן, קלופ זכה ללא מעט מחמאות בימים האחרונים מכיוונים רבים, והיום גם הגיעה אחת כזאת ממנג'ר אחר, קרלו אנצ'לוטי של היריבה העירונית אברטון. "יש לי מערכת יחסים מצוינת עם קלופ", אמר האיטלקי. "אפילו בירכתי אותו עוד לפני האירועים של השבוע. הוא באמת הארכיטקט מאחורי ההצלחה של הקבוצה הזאת, ולא רק בפרמייר ליג, אלא גם על מה שהצליח לעשות בכל חמש השנים מאז שהגיע. עם הרבה סבלנות, הוא הצליח לבנות את המכונה המושלמת".