"וירג'יל ואן דייק התחפש לדויד לואיז": ליברפול על האש

סונס ביקר: "זו לא אותה קבוצה". וגם: השיא שנותר להשוות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.07.20 - 07:00
התחפש ללואיז (GETTY)
התחפש ללואיז (GETTY)
תחילת כתבה

היא דילגה בקלילות מעל כל קבוצה שעמדה בינה לבין האליפות הראשונה מזה 30 שנה, אבל ברגע שהמטרה הושגה נראה שליברפול פשוט מעבירה את הזמן. המייטירדס ספגו 2:1 מפתיע מארסנל באמירויות, בשל מופע אימים הגנתי בראשות וירג'יל ואן דייק ואליסון, ואת שיא הנקודות של מנצ'סטר סיטי (100) הם כבר לא ישברו העונה.

ההפסד הזה צורם אפילו יותר בהתחשב בעובדה שארסנל בעטה לשער של ליברפול שלוש פעמים בלבד, מתוכן שתי בעיטות נכנסו פנימה. "ואן דייק ואליסון התחפשו לדויד לואיז ודויד אוספינה", צחקו ברשתות החברתיות וקשר העבר ג'ואי בארטון הוסיף: "טוב לגלות שוואן דייק ואליסון לא רובוטים. בכל מקרה הם שני השחקנים המדהימים בעולם בעמדות שלהם". מנגד מנג'ר וכוכב ליברפול בעבר גרהאם סונס היה הרבה יותר נוקשה והכריז: "זוהי לא ליברפול, לא ראינו את ואן דייק עושה טעות כזאת כבר בערך שנתיים".

באופן טבעי, ואן דייק לקח אחריות על השער הראשון שספגה ליברפול שנבע מכדרור מיותר שלו על סף הרחבה וחטיפה של אלכסנדר לקאזט. "עד לשער הראשון זה היה לגמרי שלנו, נתנו לארסנל שני גולים. עשיתי טעות ואני לוקח עליה אחריות. מקבל זאת כגבר וממשיך הלאה", הודה ההולנדי והתייחס לדבריו של סונס: "קל להגיד את זה ולהאשים, אבל אם צופים במשחק עד הטעות שעשיתי, לא היו לנו שום פגמים".

גם יורגן קלופ מודע לכך שליברפול נקלעה למעין שאננות, אבל הצביע עליה רק להפסד הספציפי הזה ולא לתקופה כולה "לקחנו הפסקה בשלב מסוים ואיבדנו ריכוז. זו הפרמייר ליג ואי אפשר לעשות את זה", טען הגרמני והגן על ואן דייק. "כן, וירג'יל איבד את הכדור, אבל לא ראיתי ששחקנים דרשו לקבל אותו. אף אחד לא רצה את הכדור, אין בזה שום הגיון".

אז לליברפול נותרו שני משחקים לסיום העונה, כשאת שיא הניצחונות ושיא הנקודות היא כבר לא תשבור. למרות זאת, לרדס יש הזדמנות להשוואת שיא אחד אחרון - ניצחונות בית - ולשם כך תצטרך לנצח את צ'לסי במשחק הבא באנפילד.