הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אברהם גרנט: "מקום 4? אברמוביץ' היה שולח אותי לסיביר"

העונה של פרנק למפארד וזכרונות מצ'לסי בתקופתו. הישראלי בראיון באנגליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.20 - 23:28
(getty)
(getty)

את עונת 2019/20 צ'לסי סיימה במקום הרביעי בליגה האנגלית, אחרי שממש לא נחשבה לפייבוריטית להשגת הכרטיס לליגת האלופות לנוכח הסגל הצעיר והמאמן החדש על הקווים - פרנק למפארד. רבים יגדירו את העונה הזאת כמוצלחת עבור הבלוז, אך אם תשאלו את מאמנה לשעבר של הקבוצה, אברהם גרנט, הוא דווקא נותן הסתכלות קצת שונה על הדברים.

"אני חושב שזו עונה טובה של צ'לסי, במיוחד לאור איך שהיא התחילה מבלי שהקבוצה הייתה יכולה לרכוש שחקנים", אמר גרנט בראיון באנגליה. "אבל בהשוואה לציפיות של רומן אברמוביץ', אם אני הייתי אומר לו לפני כמה שנים שהמקום הרביעי זה דבר טוב עבורו, הוא כנראה היה שולח אותי לסיביר. אבל בהתחשב בסיטואציה, אני חושב שמקום רביעי זה טוב. עבור פרנק זה הישג יפה".

הישראלי החמיא למאמן הנוכחי על הדברים שעשה העונה: "זו השנה הראשונה שלו כמאמן בפרמייר ליג. הוא היה שחקן עם הרבה מאד ניסיון שצבר, אבל אי אפשר להשוות את עמדת השחקן לעמדת המנג'ר. הוא ניהל את הקבוצה בצורה טובה מאד בעיני. היו לו הרבה מאד שחקנים צעירים, והוא ידע היטב איך להשתמש בהם, מתי להעניק להם מנוחה ועד כמה לדחוף אותם קדימה. זה בסיס טוב מאד לעתיד, הייתי מרוצה מאד מההופעות. ידעתי שהוא יהיה טוב בזה, כי הוא תמיד היה מנהיג. הייתה לו נקודת מבט שונה על הכדורגל".

"בצ'לסי שאני אימנתי היו הרבה מנהיגים. חשבתי בזמנו שמיכאל באלאק יהיה מאמן טוב, וגם דידייה דרוגבה וג'ון טרי. היה חומר אנושי טוב והרבה מאד ידע בכדורגל. כמובן שלהחזיק בידע זה לא אותו הדבר, צריך לדעת איך להעביר את הידע הזה הלאה לשחקנים. צריך לדעת איך להתמודד עם הבעלים, התקשורת, האוהדים. בסופו של דבר הכל תלוי בהופעה על המגרש. מה שחשוב זה התוצאות, במיוחד לקבוצת צמרת".