הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על הראש של קפה: אדוארד מנדי חתם בצ'לסי

החוזה ל-5 שנים. השוער היקר בכל הזמנים יתחרה על מקומו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.09.20 - 16:30

האם אדוארד מנדי הוא החלק החסר בפאזל של פרנק למפארד וצ'לסי? ייתכן שרבים יסכימו. השוער הסנגלי הוצג היום (חמישי) באופן רשמי במדי הבלוז, לאחר שנרכש מראן בסכום של 22 מיליון ליש''ט.

זו תהיה התחנה הראשונה של מנדי בן ה-28, מחוץ לצרפת, לאחר שחתם על חוזה של 5 שנים בקבוצה הלונדונית. לפני ראן, שיחק גם בריימס וקבוצת המילואים של מארסיי. מנדי לא הסתיר את ההתרגשות שלו במעמד החתימה, כשאמר: "אני כל כך מתרגש להצטרף לצ'לסי. זה חלום עבורי ומרגש אותי לעבוד תחת פרנק למפארד. לא יכול לחכות למפגש עם חבריי החדשים לקבוצה".

אבל כולנו יודעים שיש אחד מבין חבריו החדשים של מנדי לקבוצה, שפחות שמח לראות השוער הסנגלי וזה כמובן השוער היקר בכל הזמנים - קפה.

אין זה סוד, שהיכולת של קפה מדאיגה, כבר אחרי שני מחזורים בלבד בליגה, טעויות שלו הובילו לספיגה של שערים, אם בעונה הקודמת הוא קיבל את הצ'אנס שלו, נראה שהפעם במועדון החליטו שהגיעו מים עד נפש והביאו מחליף "על הראש שלו".

הסיפור סביב קפה הוא כל כך כואב, כיוון שצ'לסי שילמה ב-2018 לא פחות מ-80 מיליון יורו, עבור מי שנחשב לכישרון הענק של אתלטיק בילבאו. לשם השוואה, אליסון, עליו שילמה ליברפול 62.5 מיליון יורו, הגיע רק חודש לפני שהספרדי הצטרף לבלוז. בעוד המייטי רדס קיבלו עוגן אדיר בין הקורות, הבלוז קיבלו שוער שתג המחיר שלו רק לקח אותו אחורה, כאשר כל טעות רק פגעה לו עוד יותר בביטחון. אגב, תג המחיר של קפה היום, לפי האתר: טרנספרמרקט: 28 מיליון יורו.

יהיה מעניין לראות כיצד תשפיע הגעתו של מנדי לצ'לסי. רבים מן האוהדים בונים על השוער הסנגלי, שיחזיר את הביטחון בשער, ואילו אחרים, ראו אמש את ווילי קבאז'רו בן ה-38, מספק 9 הצלות ב-0:6 נגד בארנסלי והדעה הרווחת היא: אם מנדי לא מתאקלם, יש לתת לארגנטיני את המקום בהרכב.

בשורה התחתונה, אם קפה או מנדי, אי אפשר להתעלם מפרויקט הרכש המטורף שעשה רומן אברמוביץ' בקיץ החולף, כאשר חוץ מהשוער, גם קאי האברץ, טימו ורנר, טיאגו סילבה, חכים זייש ובן צ'ילוול הצטרפו. צ'לסי, שעד לא מזמן הייתה תחת עונש פייר פליי, הוציאה לא פחות מ-248 מיליון יורו.