הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פול פוגבה יתבע את "סאן": "תתביישו לכם"

הקשר זעם על הדיווח הכוזב לפיו יפרוש מצרפת: "פייק ניוז"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.10.20 - 15:23

זה סיפור מרתק, אבל כנראה שכמו הרבה סיפורים מרתקים - הוא פשוט לא נכון: אמש (ראשון), פרסם ה"סאן" הבריטי "על פי מקורות מזרח תיכוניים", כי פול פוגבה עומד לפרוש מנבחרת צרפת, עקב הערותיו של הנשיא עמנואל מקרון נגד הטרור האיסלמיסטי. חצי יממה עברה, ופוגבה הכחיש - בדרכו הייחודית. קשר מנצ'סטר יונייטד העלה סטורי לחשבון האינסטגרם שלו בו הבהיר: "מדובר בפייק ניוז" ואיים בתביעה.

"אז 'סאן' עשה זאת שוב... 100 אחוז חדשות לא מבוססות בנוגע אליי עם ציטוט של דברים שמעולם לא אמרתי או חשבתי", כתב פוגבה. "אני מזועזע, כועס, נדהם ומיואש מכך שכמה מקורות 'תקשורת' משתמשים בי כדי לייצר כותרות מזוייפות בנושא כה רגיש, תוך שמתייחסים למקום שלי בנבחרת צרפת ולדת שלי".

"אני נגד כל צורה של טרור ואלימות, אבל למרבה הצער יש אנשים בתקשורת שלא נוהגים באחריות כשהם כותרבים חדשות ומנצלים את חופש העיתונות שלהם מבלי לוודא אם מה שהם כותבים הוא אמת. אני מתכוון לפתוח בהליכים משפטיים נגד העורכים ואלה שהפיצו את הפייק ניוז הזה. תתביישו לכם".

הצהובון הבריטי דיווח על הסיפור בזו הלשון: המהומה החלה בעקבות הרצח של המורה להיסטוריה הצרפתי, סמואל פאטי, אשר בוצע בעקבות כך שהציג לתלמידיו קריקטורות של הנביא מוחמד. הנשיא מאקרון תיאר את הרצח כ"מתקפת טרור איסלאמיסטית" והוסיף: "אחדות היא התשובה היחידה מול אכזריותו של הטרור האיסלאמי".

View this post on Instagram

So The Sun did it again... absolutely 100% unfounded news about me are going around, stating things I have never said or thought. I am appalled, angry, shocked and frustrated some “media” sources use me to make total fake headlines in the sensible subject of French current events and adding the French National Team and my religion to the pot. I am against any and all forms of terror and violence. Unfortunately, some press people don’t act responsibly when writing the news, abusing their press freedom, not verifying if what they write/reproduce is true, creating a gossip chain without caring it affects people’s lives and my life. I am taking legal action against the publishers and spreaders of these 100% Fake News. In a quick shout out to The Sun, who normally could not care less: some of you guys probably went to school and will remember how your teacher said to always check your sources, don’t write without making sure. But hey, seems you did it again and in a very serious topic this time, shame on you! #fakenews #AllezLesBleus @emmanuelmacron @equipedefrance

A post shared by Paul Labile Pogba (@paulpogba) on

פוגבה, כך נטען, הגדיר את האמירות של הנשיא כפוגעניות כלפיו וכלפי כל הצרפתים המוסלמים, במיוחד לאור העובדה שמדובר בדת השנייה הכי גדולה במדינה, ועל כן היה אמור לעשות מעשה. בכל מקרה, לפחות כלפי חוץ, הסיפור הוכחש לחלוטין.