יורגן קלופ: "לא תישאר לנו קבוצה בסוף העונה"

מנג'ר ליברפול זעם על הלו"ז אחרי לסטר: "כל הזמן רק חוששים מפציעות, ערוצי הטלוויזיה חייבים לדבר, אחרת אנחנו אבודים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.20 - 12:02
תחילת כתבה

ליורגן קלופ היו את כל הסיבות לסיים את המשחק אמש (ראשון) עם חיוך גדול. ליברפול שלו הביסה את לסטר החזקה 0:3, בתצוגת עליונות אופיינית, למרות החיסרון בעמדות ההגנה והפציעות המרובות. גם מבט על הטבלה אמור היה להותיר אותו יותר אופטימי. אבל לעמדת הראיונות, המאמן הגרמני החביב (בדרך כלל) הגיע כועס. הסיבה: לוח המשחקים הצפוף, שעלה לו במחיר כבד.

קלופ נשאל מדוע המתין עם שניים מהחילופים שהחזיק עד הדקה ה-89. ובתגובה פצח במונולוג: "הסיבה היא שאנחנו לא יכולים להחליף קודם. אנחנו חייבים לחכות ולראות אם מישהו ייפצע. אם תעשה חילוף מוקדם, תסיים את המשחק עם תשעה שחקנים בגלל פציעות".

עד כמה לחץ המשחקים של ליברפול גבוה? בחודש הבא, דצמבר, היא צפויה לשחק 8 משחקים ב-30 יום (!) - צפיפות משחקים גבוהה למדי (שמגיעה גם מסיבות אובייקטיביות, כמו למשל היורו שיתקיים בקיץ), שכמובן מייצרת מאליה פציעות אצל השחקנים, מחיר שליברפול כבר שילמה באופן כבד למדי, לאחר שאיבדה את וירג'יל ואן דייק, ככל הנראה גם את ג'ו גומז, וגם טרנט אלכסנדר ארנולד ואנדי רוברטסון, צמד המגנים המצטיין של הקבוצה, לא בדיוק בקו הבריאות.

"זה לא רק עלינו", הוא הבהיר מחשש שייתפס כבעל עניין. "זה לגבי כל השחקנים, זה על שחקני נבחרת אנגליה, כל מי שישחק ביורו בעונה הבאה - אם אתם (הוא פנה לרשת 'סקיי') לא תדברו עם BT (הזכיינית המתחרה של שידורי הפרמייר ליג), אנחנו אבודים". המונולוג, אגב, לא שודר ברשת "סקיי". מסיבות מובנות.

"אם נמשיך לשחק ביום רביעי ואז בשבת ב-14:30 (שעון ישראל), אני לא בטוח שנוכל לסיים את העונה עם 11 שחקנים בריאים. כל ה"טופ 6" (הקבוצות הבכירות) מרגישות ככה. אבל לכם לא אכפת, וזו בדיוק הבעיה. אנשים אומרים שיש לנו סגל רחב - עם מי נעשה רוטציה? יש לנו כמה שחקנים התקפיים, אבל כל היתר הם ילדים. אנחנו נילחם עם מה שיש לנו, אבל אם אתם (פנה לשדרנים) לא תתחילו לדבר, אתם תראו מה יקרה".