הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: פרנק למפארד פוטר מצ'לסי, טוכל צפוי להחליפו

דווקא אחרי הניצחון בגביע, המאמן סיים את תפקידו בסטמפורד ברידג' בעקבות המאזן המאכזב של הבלוז. הגרמני יחתום ל-4 וחצי שנים, על פי הדיווחים באנגליה, גרמניה וצרפת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.01.21 - 13:27

סוף הסיפור. צ'לסי הודיעה היום (שני) באופן רשמי כי פרנק למפארד פוטר מהמועדון, זאת אחרי שגם עלו דיווחים בתקשורת האנגלית מוקדם יותר כי ההנהלה מאוכזבת מהמאמן והפיטורים אכן קרובים. דווקא אחרי הניצחון על לוטון בגביע האנגלי, עלתה ידיעה ב"טלגרף" כי הודעת הפרידה מהמאמן תצא בהמשך היום, וכך קרה. השחקנים של הקבוצה אף התבקשו לא להגיע לאימון עד שעות אחר הצהריים.

על פי מספר כתבים בכירים בכדורגל האירופי דוגמת פבריציו רומנו, הנהלת הבלוז מאוד מאוכזבים מלמפארד כבר כמה שבועות, וההחלטה כבר התבשלה לה זמן מה. לאחר מכן התקבל דיווח ב"סקיי" כי יש מחליף מיועד - תומאס טוכל. השם של מסימיליאנו אלגרי גם כן עלה, אך רומנו ציין כי האיטלקי לא היה במגעים עם צ'לסי והגרמני הוא הפייבוריט כרגע.

כזכור, רק לפני חודש ויום פוטר טוכל מפ.ס.ז', ונראה שהוא בדרך לסטמפורד ברידג'. המאמן, על פי המשך הדיווחים, הסכים לתנאים אחרי המגעים עם ההנהלה של צ'לסי והוא צפוי לחתום על חוזה לארבע וחצי שנים.

צ'לסי נמצאת בתקופה מאוד לא יציבה, כאשר המיקום שלה בטבלת הפרמייר ליג (תשיעית) גרם לכך שהייתה אכזבה גדולה אצל הגורמים הבכירים - ועל כן השינוי. למפארד סיים את דרכו אחרי עונה וחצי בלבד. הוא מונה לתפקיד ביולי 2019, כאשר החליף את מאוריציו סארי האיטלקי. את עונת 2019/20 סיימה צ'לסי שלו במקום הרביעי, עם 66 נקודות, והוא החזיר אותה אל שלב הבתים של ליגת האלופות.

העונה, לעומת זאת - הבלוז מדשדשים, מה שבוודאי יצר כעס לאור החיזוק הגדול שהביאו בקיץ, בדמותם של שחקנים כמו טימו וורנר, קאי האברץ, חאכים זייש, תיאגו סילבה והשוער אדוארד מנדי. בסה"כ למפארד רשם 84 משחקים, ניצח ב-44 מתוכם, סיים 17 משחקים בתיקו והפסיד 23.