פפ: "אם אתה עייף - אתה לא אוהב את המשחק"

מאמן סיטי התייחס לעומס לפני צ'לסי בגביע. וגם: המספרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.04.21 - 14:22
תחילת כתבה

שלושה ימים אחרי ששברה את ה"קללה" והעפילה לחצי גמר ליגת האלופות, לראשונה מאז עונת 2015/16, מנצ'סטר סיטי תנסה להמשיך הערב (שבת, 19:30) במסע שלה לעבר עונה מופלאה של ארבעה תארים. הסיטיזנס יפגשו את צ'לסי באצטדיון וומבלי ויאבקו על הכרטיס הראשון לגמר הגביע האנגלי.

אם מוציאים לרגע מהמשוואה את פגרת הנבחרות שהייתה לפני כמה שבועות, הרי שלשחקני מנצ'סטר סיטי לא הייתה ממש מנוחה כבר חודשים ארוכים. פפ גווארדיולה ממש לא מתכוון להשתמש בנתון הזה כתירוץ, להיפך. מבחינתו, המילה "עייפות" כלל לא צריכה להיות בלקסיקון.

גווארדיולה, שמחפש להוביל את התכולים לזכיה שנייה בגביע בקדנציה שלו, נשאל במסיבת העיתונאים על העומס הרב שקיים על קבוצתו - והגיב כך: "אנחנו ברי מזל להיות במצב הזה. זה לא קשה, להיפך. אלה הרגעים הכי טובים בעונה ובקריירות שלנו. יש לנו את האפשרות להתמודד על תארים, זו זכות".

"בשלב הזה של העונה, אין עייפות. אם אתה עייף - זה סימן שאתה לא אוהב כדורגל", הוסיף המאמן המוערך של מוליכת הפרמייר ליג. "אם היינו מודחים על ידי דורטמונד ברבע גמר ליגת האלופות, אז באמת היינו עייפים. כשאתה קרוב כל כך לזכיה בתארים, אין דבר כזה עייפות, אתה לעולם לא עייף".

אם המצב הפיזי לא בהכרח עומד לטובתה של המכונה של גווארדיולה, הרי שההיסטוריה בהחלט כן: סיטי לא הפסידה לצ'לסי בשלושת המפגשים הקודמים באצטדיון וומבלי החדש, וניצחה אותה בארבעה מתוך ששת המפגשים במסגרת הגביע האנגלי; בכלל, סיטי הפסידה רק פעם אחת בעשרת הביקורים האחרונים בוומבלי, וסיימה משחק ללא שער זכות 4 פעמים בלבד מתוך 50 המשחקים בכל המסגרות העונה.

מצד שני, הגביע האנגלי כן מאיר פנים לצ'לסי בשנים האחרונות. היא הגיעה לגמר שלוש פעמים בארבע העונות הקודמות, והיא תחפש הופעה 15 בסך הכל במעמד היוקרתי. עם זאת, צ'לסי אמנם הפסידה רק פעם אחת בשמונת הביקורים האחרונים שלה בחצי גמר הגביע, אבל זה קרה מול... מנצ'סטר סיטי ב-2013.