הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסתמן: הברזילאים לא ישותפו במחזור הקרוב

אדרסון, ז'סוס ועוד ייעדרו ממשחקי הפרמייר ליג. הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.09.21 - 14:20
תחילת כתבה

משבר הקורונה ופרוטוקולי הבידוד נותנים עוד אותות ומייצרים השלכות נוספות. בעקבות ההחלטה של לא מעט מועדונים, בעיקר בליגה האנגלית, שלא לאפשר לשחקנים מנבחרות דרום אמריקניות לקחת חלק במשחקי מוקדמות המונדיאל בחלון הנבחרות הנוכחי, ייתכן שאותם מועדונים ייענשו.

על פי דיווחים רבים, בפיפ"א קיבלו החלטה לתת סנקציות למועדונים המדוברים מהפרמייר ליג, כאשר ייתכן שהעונש יהיה להשעות את השחקנים שלא נשלחו לנבחרות שלהם למשך חמישה ימים. כלומר, במחזור הקרוב שחקנים כמו אליסון, אדרסון, פאביניו, רוברטו פירמינו, טיאגו סילבה, גבריאל ז'סוס ורבים אחרים יחמיצו את המשחקים של קבוצותיהם.

העניין עדיין לא הוחלט רשמית, שכן לא יצאה הודעה על ידי פיפ"א או אופ"א, אלא דובר רק בתקשורת. בדיווח נאמר כי הנושא עדיין בדיונים בין פיפ"א לבין מנכ"ל התאחדות המועדונים האירופית, צ'רלי מרשל, והצדדים שוקלים את הצעדים. כזכור, נבחרת ברזיל (ולא רק היא) החסירה לא מעט שחקנים חשובים בסגל בחלון הזה מכיוון שמועדונים רבים חששו מהבידוד של השחקנים עם חזרתם מדרום אמריקה.

חשוב לציין, גם להאתחדות האורוגוואית אפשרות לדרוש מפיפ"א שלא תאשר את שיתופם של שחקניה שלא שוחררו, אך היא לא מימשה אותה בניגוד לזאת הברזילאית. אגב, אל הסלסאו הצטרפו גם ההאתחדויות מצ'ילה, מקסיקו ופרגוואי. המשמעות: גם קבוצות כמו וולבס, ניוקאסל ו-ווטפורד יאבדו שחקנים במחזור הקרוב. חזית של ממש.

אגב, ברזילאי אחד שלא צפוי להיות מושעה מהמחזור הקרוב הוא רישארליסון. לפי הדיווחים, בהתאחדות של הסלסאו העריכו את העובדה שאברטון שיחררה אותו למשחקים האולימפיים בקיץ, ולכן היו מוכנים להתגמש במקרה שלו

ייתכן גם שהסנקציות לא יוטלו, שכן קיימת אפשרות שהאירועים במשחק בין ברזיל לארגנטינה יובילו לכך שבפיפ"א יחליטו לעזוב את העניין מתוך המחשבה שהבחירה של מועדוני הליגה האנגלית הייתה מוצדקת.