הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא יהיו כמוהו יותר": גריבס מת בגיל 81

אנגליה נפרדה מגדול כובשי טוטנהאם שגם היה חלק מהזכייה במונדיאל 1966

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.09.21 - 12:43
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

הכדורגל האנגלי בפרט והעולמי בכלל מרכין היום (ראשון) ראש עם לכתו של ג'ימי גריבס, אחד מהחלוצים הבולטים בממלכה שהיה פעיל בין שנות השישים והשבעים. גריבס מת בגיל 81 והשאיר אחריו אישה, ארבעה ילדים, עשרה נכדים ונינים וסיבת המוות טרם פורסמה בתקשורת המקומית.

גריבס היה אחד השחקנים הגדולים בתולדות טוטנהאם והכובש המוביל שלה אי פעם, עם 220 שערים ב-321 הופעות ליגה. חלוץ העבר גדל במחלקת הנוער של צ'לסי, שיחק בשורות הקבוצה הבוגרת במשך ארבע עונות, רשם 157 הופעות ומצא את הרשת 124 פעמים. בין לבין שיחק במילאן למשך חצי עונה והיה שותף לזכייה באליפות איטליה ב-1961 ושיחק גם בווסטהאם. ארון התארים שלו כולל בנוסף שני גביעי אנגליה, וגביע אירופה למחזיקות.

שיא הקריירה של גריבס הגיע בקיץ 1966 אז היה חלק מסגל נבחרת אנגליה במונדיאל הביתי בו זכתה לראשונה ולאחרונה. החלוץ שיחק בשלושת משחקי שלב הבתים, אבל נפצע באחרון שבהם, מול נבחרת צרפת. הוא רשם 57 הופעות בנבחרת שלושת האריות והבקיע 44 פעמים.

"אנחנו עצובים מאוד עם הודעתו על מותו של ג'ימי גריבס, שהיה לא רק הכובש המוביל בהיסטוריה של המועדון אלא גם אחד החלוצים הטובים שאנגליה ראתה", נכתב בהודעה הרשמית  של טוטנהאם. "לא יהיו שחקנים כמוהו בכדורגל יותר".